יום בריאות קווסט בבית הספר היסודי. התרחיש של משחק החיפושים הספורט והפנאי "אומה בריאה"

מטרה: פופולריזציה של אורח חיים בריא, קידום ספורט.

היכרות עם אחד מענפי הספורט;

פיתוח סקרנות, יכולת עבודה בצוות.

להשתתפות במשחק הקווסט נוצרות 2 קבוצות של 10-15 משתתפים (כיתות א'-ב').
המפקד נבחר.

תַרחִישׁ.

דמויות ראשיות:

דוקטור טאבלטקין

ויטיה התאומה.

אביזרים:

הספורט הוא התעמלות אומנותית.

כרטיסים עם תמונה של חפצים (כדור, מקבות, חבל, חישוק, סרט), מפת בית הספר המציינת את השלבים.

המשחק מתקיים בבית הספר.

צוותים עומדים בתור בחצר בית הספר.

מארח: שלום חברים! יש לנו היום יום לא שגרתי. נצא איתך למסע. אבל זה לא יהיה מסע קל. הרפתקאות מחכות לכם: חידות, הרפתקאות ועוד הרבה יותר. אתה תסיים משימות, ועל כל משימה נכונה שבוצעה, אני אתן לך קלפים. איזו קבוצה עם הכי הרבה קלפים בסוף המשחק מנצחת. מוּכָן?

קבוצות: כן!

מארח: ועכשיו אני רוצה לדעת איך קוראים לצוותים שלך.

ילדים במקהלה מבטאים את שם הצוות ואת המוטו של הצוות. המנחה מנפיק מפות לצוותים והצוותים הולכים למקום שלב א' במפה.

המפסיד העצוב ויטיה מגיע לבקר את הקבוצה עם צ'יפס ו/או לימונדה בידיו.

מארח: מה קרה? למה אתה כל כך עצוב?

Vitya: הו, הם קיבלו צמר בחינוך גופני! אני שונא את התרגיל הזה! שום דבר לא עובד לי!

מארח: איך כך? שיעורי חינוך גופני הם לא רק מעניינים, אלא גם שימושיים. באמת חבר'ה? (הכוונה לפקודות). תשובות של ילדים.

ויטיה: למה זה שימושי, האם זה חינוך גופני?

מגיש: (פונה לוויטה) רוצה לדעת איך חינוך גופני מועיל? מהו אורח חיים בריא? רוצה ללמוד משהו חדש על ספורט? (לצוות) ואתם? אז תעשה את זה!

דוקטור טאבלטקין נכנס.

הרופא: לאן אתה הולך? אני לא אתן לך ללכת לשום מקום עד שתענה על השאלות שלי. אני חייב להיות בטוח שאתה מוכן למסע כה קשה.



דוקטור טאבלטקין מדבר על תזונה בריאה. הסיפור יכול להיות על כל מוצר שימושי. במקרה זה, אנחנו מדברים על חלב וירקות.

לפני שנים רבות האמינו חכמי המזרח שחלב הוא משקה קסום. חלב עושה אדם הגיוני, עוזר לו להבין את העולם סביבו ולהבדיל בין טוב לרע, וזה בדיוק מה שאתם כל כך צריכים! לכן, כדי שילד יגדל בריא, הוא בהחלט חייב לשתות כוס חלב אחת מדי יום! ועכשיו אבדוק מה אתה יודע על חלב.

1. מה קורה כשמחמצים חלב?

  • חלב מכורבל
  • יוגורט
  • שמן

2. הארוחה הראשונה של תינוק שזה עתה נולד

  • חלב
  • קפיר

3. למה תינוקות צריכים חלב?

  • לשמחה
  • בשביל מצב הרוח
  • לגדילה

4. ממה מכינים חמאה?

  • משמנת
  • מגבינת קוטג'
  • משמנת חמוצה

5. איזה קינוח קר, אהוב על ילדים, עשוי מחלב?

  • גבינת קוטג
  • גלידה
  • פודינג

ובכן, אתה גדול! עכשיו בואו נראה מה אתם יודעים על ירקות?

ירקות הם מוצרים שימושיים מאוד, הם נחוצים לילדים.

1. איזה ירק טוב מאוד לראייה?

  • גזר
  • כרוב
  • עגבנייה

2. איזה ירק נקרא הלחם השני?

  • חציל
  • תפוח אדמה
  • מלפפון

3. באיזה ירק יש הכי הרבה ויטמין C?

  • בכרוב
  • בסלק
  • בפלפל אדום מתוק

4. מה שם העגבנייה?

  • עגבנייה
  • חתן

5. הירק הזה בתרמילים ירוקים הוא פינוק ילדות אהוב בגינה הכפרית.

  • אפונה
  • שעועית

6. הירק הכי מדהים?

  • דלעת
  • חציל
  • מח ירקות

כל הכבוד לכם. (מחלק קלפים לצוותים). אבל מה אתה יושב. בוא נשחק. אם המוצר שימושי, מחא כפיים ואומר בקול "כן!", אם הוא לא שימושי, אז כולם רוקעים יחד ואומרים "לא!" (המשחק נלקח מהאינטרנט)

יש מזונות מזיקים ובריאים.

מי ייתן את התשובה הנכונה

מה מועיל ומה לא?

מיץ תפוחים (כן)

פפסי, לימונדה (לא)

גרעיני חמנייה קלויים (לא)

סוכר - מזוקק (לא)

הפשטידות חמות (כן)

צ'יפס פריך (לא)

חלב ודייסה (כן)

פירות, חלב מכורבל (כן)

עכשיו אני בטוח שאתה מוכן לנסוע. הנה ההנחיות שלך לאן ללכת הלאה. להתראות, אל תשכח לאכול נכון. (נותן מעטפה עם חתיכת כרטיס).

Vitya: אז צ'יפס ולימונדה הופכים אותי לחלשה!? אני אזרוק אותם.

זורק מוצרים מזיקים לפח.

קבוצות עולות על המפה לשלב ב'.

שלב שני.

קבוצות מגיעות לשלב השני.

ויטיה: הו! רואים מה זה? (מצביע על המעטפה.) בוא נראה מה יש שם? (פותח את המעטפה.) יש משימה! (נותן לקפטן משימה לקרוא).

איך פותרים את התשבץ, אני אתן לך לעבור.

המנחה פותח את הלוח ועליו תשבץ.

המילה "התעמלות" סגורה.

1. הם עומדים אחד נגד השני עם אלות

בנים באדום וכחול.

בקסדות, כמו אבירים, אבל אל תתביישו,

הקרב כאן הוא אימונים - הם משחקים (הוקי)

2. מר מאוד - אבל בריא!

מגן מפני מחלות!

והוא לא חבר של חיידקים -

כי זה - ... . (בצל)

3. מילדות, אנשים אמרו לכולם:

ניקוטין הוא קטלני... (רעל)

4. מי ידביק אותי על הקרח?

אנחנו במירוץ.

ולא הסוסים נושאים אותי,

ומבריק... (גלגיליות)

5. אני לא יכול להרגיש את הרגליים שלי משמחה,

אני עף במורד הגבעה הנוראה.

הספורט הפך ליקר וקרוב לי יותר,

מי עזר לי ילדים? (מִגלָשַׁיִם)

6. לסבטקה אין מזל היום -

הרופא נתן מר... (גלולות)

7. אין לי זמן להביא חברים חולים,

אני משחק כדורגל והוקי.

ואני מאוד גאה בעצמי

מה נותן לי בריאות... (ספורט)

8. הנה אחו כסף:

לא יכול לראות את הכבש

השור אינו שואג עליו,

קמומיל לא פורח.

האחו שלנו טוב בחורף,

ואת זה לא תמצא באביב. (החלקה על הקרח)

9. מוקדם בבוקר לאורך הכביש

טל נוצץ על הדשא

רגליים יורדות בכביש

ושני גלגלים פועלים.

לחידה יש ​​תשובה

זה שלי... (אופניים)

10. צד עגול, צד צהוב

יושב במיטה בגינה

הוא נטוע היטב באדמה.

מה זה? (לפת)

11. אל תפחד מרופא ילדים,

אל תדאג, תירגע

אל תהיה שובב, אל תבכה

זה פשוט ילדותי... (דוקטור)

12. לא להיות שברירי, רדום,

לא שכב מתחת לשמיכה

לא חליתי והיה בסדר

לעשות כל יום... (פעילות גופנית)

מארח: כל הכבוד חבר'ה! פתרו את התשבץ! (מחלק קלפים) אבל מהי התעמלות אומנותית? מי יספר לנו על זה. יש לנו מפה (נותן חלק מהמפה). שם נלמד מהי התעמלות אומנותית! ילדים עולים על המפה לשלב III.

בשלב פוגש את הקבוצה ילד-ספורטאי. (ילדה-אמנית, בבגד ים, עם מדליות). היא מספרת ומראה לילדים מצגת סרט על התעמלות אומנותית.

ספורטאי מוביל: חבר'ה, לכל ספורטאי שעוסק בהתעמלות אומנותית יש בגד גוף יפהפה. אני מציע לך ליצור סקיצה של בגד גוף למתעמל, לקשט אותו עם נצנצים. בגד ים מודפס או מצוייר על נייר ווטמן, ילדים מקבלים צבעים, דבק ונצנצים. ילדים מושכים את המוזיקה.

הספורטאי המוביל מחלק קלפים ומחלק את החלק הבא של הקלף המוביל לשלב IV.

צוותים יוצאים החוצה על המפה. שם פוגש אותם ילד-ספורטאי שני.

ספורטאי מוביל: אני רוצה לבדוק כמה אתה חזק, מיומן, מיומן! (מנחה OFP למוזיקה). עבד נהדר! הנה כרטיסים בשבילך! והמפה הזו תראה לכם את הדרך קדימה. (לפי המפה ילדים הולכים לאולם).

באולם פוגשים את הילדים ספורטאים ילדים, ספורטאי ילדים ומאמן התעמלות אומנותית. המאמן מדבר על ספורט, על אימונים, טיולים לתחרויות. ילדים-ספורטאים מדגימים מופעי הדגמה. המאמן מעביר כיתת אמן: לילדים מציעים לנסות לחזור על אלמנטים פשוטים עם כדור, חישוק, חבל, סרט.

בסיום כיתת האמן סופרים קלפים ונקבע הצוות המנצח.


נספח 6

המשתתפים הם תלמידי כיתות ח'-ט'. עיצוב - שרטוטים, עיתון "זכויותינו", לוח תוצאות.

מוֹבִיל:שלום, משתתפי המשחק היצירתי הקולקטיבי "אנחנו בעד אורח חיים בריא!". אנו מברכים את כל הנאספים באולם ומציעים להתחיל את המשחק שלנו בהגייה הקולקטיבית של המילים הללו בדיוק: "אנחנו בעד אורח חיים בריא!"

מוֹבִיל:בן קטן הגיע לאביו

והקטנה שאלה:

"מה טוב

ומה רע?

מוֹבִיל:היום כולנו צריכים לענות על השאלה הזו ביחד:

"מה טוב

ומה רע?

מוֹבִיל:אבל ה-KVN שלנו לא נוגע רק לבריאות הגוף, אלא גם לאופי המוסרי של אדם. ישנם מסמכים רבים המעגנים את זכויות הילד בחברה. היום נשאל אתכם שאלות על המסמך המרכזי על זכויות הילד – האמנה לזכויות הילד. לפניך ספרים - אגדות ילדים.

כולכם מכירים אותם היטב. המשימה שלך היא לענות על השאלות שלנו.

באיזו אגדה מופרת הזכות ליושרה אישית, לחיים ולחופש? ("הצוואר האפור", "כיפה אדומה", "סיפור הנסיכה המתה ושבעת הבוגטירים", "אצבעונית", "סיפורו של הדייג והדגים")

אילו גיבורים ספרותיים יכולים להתלונן על כך שזכותם לאי-הפרה של ביתם נפגעה? (שלושה חזירים קטנים, ארנב מסיפור העם הרוסי "צריף קרח".)

אילו גיבורות מהאגדות סובלות מפגיעה בפרטיות? (ליודמילה מתוך שירו ​​של א.ס. פושקין. מריה מורבנה היא דמות בסיפורי עם רוסיים.)

- הגיבורות של אילו אגדות השתמשו בזכות התנועה החופשית ובחירת המגורים?("הצפרדע המטיילת", הזקנה מסיפור הדייג והדג.)

באיזו אגדה ניצלה הגיבורה את הזכות לחפש ולמצוא מקלט והגנה מפני רדיפות במדינות אחרות? ("אצבעונית").

איזו אגדה פוגעת בזכותו של אדם להחזיק ברכושו? ("מפתח הזהב, או הרפתקאות פינוקיו").

איזה גיבור ספרותי נהנה כל הזמן מהזכות לחופש מחשבה, דיבור וגם לביטוי ללא הפרעה של דעותיו ואמונותיו?

(הברון מינכהאוזן, קפטן וורונגל, "כוס במגפיים")

איזו אגדה מאשרת את זכותו של עובד לתגמול הוגן? ("מורוז איבנוביץ'", "גברת מטליצה", "סיפורו של הכומר ופועלו באלדה").

לאיזו גיבורת אגדה ידועה הפרה זכותה למנוחה ולפנאי, מגבלה סבירה של יום העבודה? (לִכלוּכִית.)

אילו דמויות מהאגדות מממשות את הזכות להשתמש בהישגים מדעיים וטכנולוגיים? (הברון מינכהאוזן, אליס - ילדה מהעתיד, ליידי מהשיר "מזוודות".)

אילו גיבורים ספרותיים מימשו את הזכות לחופש התכנסות בדרכי שלום? (מוזיקאי העיר ברמן, "רביעייה", שבעה גמדים.)

איזה גיבור ספרותי ידוע ניצל את הזכות לעבוד, והעניק לעצמו ולאחרים בחירה חופשית בעבודה ותנאי עבודה הוגנים?

(טום סוייר.)

מוֹבִיל:ועכשיו התחרות "שיר הזכויות"

לכל אחת מחמשת הקבוצות מבצעים שיר. שחקנים חייבים לומר לאילו זכויות זה מתייחס.

השיר "אני הולך ברחוב" (לחן ג' גלדקוב, מילים י' אנטין) - (הזכות לחופש התנועה. הזכות לחופש להתכנסות שלווה).

"סמובר, מטוס רוח של קטר קיטור" (לחן ע' קרילאטוב, מילים י' אנטין.) מתוך הסרט "הרפתקאות האלקטרוניקה". (הזכות ליהנות מהיתרונות של הקידמה המדעית והטכנולוגית).

"שניים" (לחן ו' שיינסקי, מילים מ' פליאצקובסקי). (הזכות לחינוך.)

"סוד לחברה קטנה" (מוסיקה מאת א. ניקיטין)

(הזכות לחופש ההתאגדות ולמשא ומתן שליו).

"דיאלוג בין מלך טיפש לנסיכה יפה" מתוך הסרט "מוזיקאי העיר ברמן"

מוֹבִיל:ועכשיו, בעוד חבר השופטים מסכם את התוצאות, אתם מוזמנים על ידי צוות התעמולה, אנו מזמינים אתכם לצפות בסרטון הפרסום החברתי = משתתף בתחרות "SOS"

מוֹבִיל:דבר ליו"ר חבר המושבעים.

מוֹבִיל:ברצוני לסיים את פגישתנו במילותיו של משורר מפורסם:

להתראות, המאה העשרים שלנו!

אבל אנחנו גם נעריך

אנחנו כל מה שקדוש בחיים.

אנחנו מעריכים את החלום שלנו

בדרך שלי, בארץ שלי,

והנטל הכי קשה

ושיר טוב.

אנחנו חיים במאה העשרים ואחת.

וכל מה שאנחנו חולמים עליו

איתך אנחנו יכולים לעשות -

אנחנו יודעים זאת בוודאות.

יש לנו הכל לפניך:

ושיר חדש בחזה שלי

גם נוער וגם כוח

והמולדת היא רוסיה!


נספח 7

אביזרים:

מטרה (משחק "חצים"),

- "מוקשים" (חבטות, בקבוקי מים מפלסטיק)

פוסטר עם מילת סיסמה (האותיות נכתבות באקראי מראש).

מהלך התחרות

חבר'ה! איזה חג חוגגת היום ארצנו?

למי מברכים ביום הזה?

מי מכם סבא או סבתא נלחם? למי מהם יש פרסים? נפצעו?

האם אתה יודע באילו חיילים שירתו אבותיך?

שאלה לבנות: למה היום לא רק גברים מבוגרים, אלא גם בנים מברכים על החג?

הבנים הם מגיני העתיד של מולדתנו, והיום עליהם להכין את עצמם לשירות הצבאי. היום תתקיים תחרות יוצאת דופן של בנים. נערים עם ציוד לחימה מלא מורשים ל"טורניר האבירים":

עם מילה מכוונת היטב

תשומת הלב;

סבלנות

חשיפה

נִימוּס;

שְׁנִינוּת.

אנו מאחלים להם הצלחה בתחרות. שהחזק ביותר ינצח!

תחרות "Nemoguznaika".

מהאותיות הרכיבו מילה שתהיה הסיסמה להשתתפות במשימה הבאה. מי שלא מתמודד עם המשימה, אבוי, מחוסל. WSWRO

המפקד הרוסי הגדול A.V. Suvorov היה אויב נלהב של תרגיל. הוא גדל בחייל כושר המצאה, ידע בעסקיו, יכולת לנווט במצב. סובורוב העריך בו מאוד את הרצון להבין, להבין, ללמוד. התשובה "איני יכול לדעת" הצליחה לעורר את זעמו של המפקד. כששאל שאלות לחיילים, שמח אם שאלה לא צפויה הפתיעה את החייל, אך לא בלבלה אותו.

כל משתתף מתבקש לבחור את מספר השאלות. לתשובה הנכונה - כוכבית.

שאלות לדוגמה

1. מדוע חנית ומגן בלתי נפרדים, אבל אויבים נצחיים?

(החנית נועדה לתקוף, והמגן נועד להגן מפניו.)

2. לפי מקורות עתיקים, נשים ספרטניות, המובחנות באומץ לב, בכוח רצון, המלוות את בניהם למלחמה, נתנו להן מגן עם המילים: "איתו או עליו". למה הם התכוונו במילים האלה?

(תחזור מנצח או תמות עם תהילה)

3. מה היה שמו של הגיבור שעליו מספרים סיפורי עם: הוא התפאר בכוח, באומץ, אבל לאחר שפגש את המוות, הוא נבהל והובס?

(אניקה הלוחמת).

4. שם יצירה ספרותית, שבכותרתה נשק חודר קר אישי של קצין.

("פגיון" מאת א. ריבקוב).

5. איך קראו חייל בצבא הצאר שלא חלם להיות גנרל, אלא שירת אותו?

6. סוג של נשק עתיק, ששימש לייצור "ראש הגרזן".

7. מיהו היוצר של דגל אנדרייבסקי, הציור עבורו? מה המשמעות של הסמליות שלו?

(פיטר אני יצרתי ציור של הדגל: צלב כחול על שדה לבן. צבע לבן פירושו אמונה, צלב אלכסוני הוא סמל לנאמנות. אנדרו הקרוי הראשון נצלב על הצלב, שברוס' נחשב ל- שליח הארץ הרוסית, שהביא אליה את תורתו של ישו).

8. מי קבע ברוסיה את התואר "אמצעי המשלוח"? מה זה אומר?

(פיטר הראשון ב-1876 לתלמידי פלוגות בכירות של בית הספר למתמטיקה ולמדעי הניווט. בתרגום מצרפתית, "משרת" פירושו "משמר ימי". התואר "משרת" בצי הרוסי הוענק לתלמידים שסיימו את לימודיהם בית הספר למדעי המתמטיקה והניווט, האקדמיה הימית).

9. הניצחונות של רוסיה, התפתחות הצבא והאמנות הצבאית קשורים בשמות של גנרלים רוסים. תן שם למי שאתה מכיר.

(א. נבסקי, דמיטרי דונסקוי, פ. א. רומיאנצב, א. ו. סובורוב, מ. י. קוטוזוב, א. א. ברוסילוב, א.מ. וסילבסקי, ק. ק. רוקוסובסקי, ר. יא. מלינובסקי, י. ס. קונב, נ. פ. וטוטין, ג. ק. ז'וקוב).

10. לאיזה מפקד רוסי יש את המשפט המפורסם: "קשה ללמוד, קל להילחם"?

(א. ו. סובורוב).

11. איזה מפקד רוסי עשה א.ש. פושקין בשיר "מול קברו של הקדוש"?

האליל הזה של החוליות הצפוניות,

השומר המכובד של המדינה הריבונית.

הכניע את כל אויביה,

זוהי שאר להקת הנשרים המפוארת של קתרין.

(על מ.י. קוטוזוב).

12. חרב, חרב רחבה, חרב, דמקה, חרב הם כלי נשק עם להב. מה מאחד אותם, ומה מייחד אותם?

(כולם כלי נשק משופעים. חרב, חרב רחבה, חרב קוצצים, דוקרים עם קצה פיפי, חרב דוקר, חרב זה כלי חיתוך עם להב חד פיפי שחותך בפגיעה, אבל לא חודר).

13. איך קוראים לתגי כתף בצבא ובצי הרוסי?

(רצועת כתף וכותפת).

14. המילה "חייל" ושם המטבע. מה גורם להם להיות קשורים?

(המילה "חייל" חייבת את לידתה למטבע. הכסף שקיבלו חיילים רומאים עבור שירותם נקרא "סולידאריוס". המילה הגיעה למדינות אחרות והפכה ל"חייל").

15. מה משותף בין יחידת השטר הרוסי "קופק" לחניתו של הלוחם ג'ורג' הקדוש?

(יחידת החשבון המוניטרי הרוסי, שהוטבעה בהוראתה של אלנה גלינסקאיה, אמו של איוון האיום, נקראה "הפרוטה", שכן הייתה לה דמות של חודנית, סנט ג'ורג', הורג דרקון בחנית. ).

16. מי מכונה לוחם "החזית הבלתי נראית", מי הפריך את האמרה "איש אחד אינו לוחם"?

(לְגַשֵׁשׁ).

17. מה פירוש הביטוי: "שמור את האף לרוח"?

(בימי שייטת השייט, ההפלגה בים הייתה תלויה במזג האוויר, בכיוון הרוח. כדי לצאת לים היה צורך רק ברוח נאה, ממלאת את המפרשים ומנחה את הספינה קדימה, כלומר להשתחוות אל הים. רוּחַ).

18. איך קוראים לנער לומד ענייני ים?

19. אבל גם אין בינינו ידידות.

להרוס את כל הדעות הקדומות

אנחנו מכבדים את כל האפסים,

ויחידות - עצמן.

כולנו מסתכלים על נפוליאון.

אמור לי, לאיזה משורר רוסי שייכים שורות אלו, ומאיזו יצירה מפורסמת הם לקוחים?

(א.ס. פושקין. "יוג'ין אונייגין").

תחרות "סיירת".

עמדת התצפית שלנו ממוקמת על ה"ביצה". מצאתי בליטה, אבל קטנה מאוד. זה יכול לעמוד רק על רגל אחת. מי שמועד ראשון ו"נופל" ל"ביצה" מודח מהתחרות.

תחרות "שדה מוקשים".

לַיְלָה. אפל. אתה צריך לעבור דרך "השדה הממוקש" ולא לגעת באף "מוקשים".

מעקף כיסוי עיניים 8 "דקות" - שקעים או בקבוקי פלסטיק. מי שמחבר יותר "מוקשים"

נושר מהתחרות.

תחרות "פגע במטרה".

כל חייל חייב לירות במדויק, בעל עיניים חדות.

במרחק של 4-5 מטר, פגע במטרה "חצים". (נקודות נספרות).

תחרות מסרי אהבה.

כל משתתף שולף פיסת נייר עם שורה פואטית אחת.

תרגיל. כתוב הודעה לגברת הלב.

העיניים שלך הן כמו שני יהלומים...

השפתיים שלך כמו עלי כותרת של ורדים...

השיער שלך הוא כמו חוטי משי...

הפנים שלך יפות כמו סגול...

אתה יפה כמו כוכב בלילה...

המחנה הגמיש שלך הוא כמו ליבנה לבנה...

קשת הגבות, כמו שחף מעל המים...

זמן - 5 דקות.

בזמן שהאבירים שלנו כותבים מסרים לגברת היפה, נתחמם עם הקהל "כמעט בדיחות, אבל כמעט". בואו נראה איך הצופים שלנו מרגישים לגבי הומור.

סיכום. סיכום ופרס

משתתפים וצופים יקרים! התחרות שלנו הגיעה לסיומה. בעוד חבר השופטים מסכם את התוצאות הסופיות, אני רוצה לומר שכל משתתפי התחרות עמדו בכבוד ובכבוד במבחנים הקשים שהציעו, ושכנעו אותנו שעל אדמתנו צומחים מגינים אמיתיים המסוגלים להראות אופי גברי. , אומץ, התמדה, אומץ: "הוא מנצח מי שמכיר את אמנות החשיבה העדינה.

לכל משתתף מגיע פרס תמריץ. (למשתתפים מקבלים ספרים). והמנצח ב"טורניר האבירים" שלנו היה ..., שזוכה לתעודה ומתנה בלתי נשכחת.

תרחיש חגי ספורט

הכנה:

1. מאפים, תה לכולם

2. קבוצת עוזרים לתחרות

3. צוות תמיכה

4. דיווח, מוטו מכל כיתה

5. מבחר מנגינות ספורט

6. שני מנהיגים (מבוגר, ילד)

7. הכנת המוט, חוט לקונספט הדגל

8. קבוצת מורים גברים לקורדון

מבוא:

1. התכנסות במגרש הספורט בשעה 9.00. מוּסִיקָה

מנהיג 1: שימו לב! תשומת הלב! אוהדים, ספורטאים ושופטים יקרים! המיקרופונים שלנו מותקנים במגרש המשחקים של בית הספר.

מנהיג 2: לשיר שירים חזק יותר,

חי כדי להיות יותר מעניין

אתה צריך להיות חזק ובריא!

האמיתות הללו אינן חדשות.

מגיש 1: ספורט ידידותי לבריאות.

אצטדיון, בריכה ומגרש,

אולם, משטח החלקה על הקרח - בכל מקום אתם מוזמנים.

על מאמץ כפרס

יהיו כוסות ותקליטים.

השרירים שלך יהיו קשים.

מארח 2: רק זכרו, ספורטאים

כל יום בטוח

התחל עם פעילות גופנית.

אל תשחק מחבואים עם התנומה.

מוביל 1: זה סוד הבריאות!

שלום לכל חברי הכושר!

מנהיג 2: בית ספר, תשומת לב! אנחנו מתחילים את חופשת הספורט שלנו "בריאות זה נהדר!"

מוביל 1: בית הספר שווה, בתשומת לב, התכונן להגשת דוח. התהפכות כיתה. הגשת דו"ח. מוטו כיתתי.

מנחה 1: לקברניטי הקבוצה ניתנת הזכות להניף את דגל בית הספר. המנון בית הספר נשמע.

בבקשה נשבע.

נאמן לנצח לספורט להיות:

נשבע!

בריאות מהנוער לשמירה:

נשבע!

אל תבכה ואל תתייאש:

נשבע!

אל תפגע ביריבים:

נשבע!

תחרויות לאהוב:

נשבע!

נסה להיות הראשון במשחקים

נשבע!

חלק ראשי:

ריצה המונית. במהלך הריצה הכללית, המשוחררים עושים תרגילים-חימום. מוּסִיקָה

לאחר הריצה:

מנחה 1: כדי להחזיר את הנשימה, אני מזמין כיתות ומורי כיתות למצוא את מקומם על מגרש הספורט, להחזיק ידיים ולחזור על התנועות אחרי לצלילי המוזיקה:

1. הולכים ימינה, מאיצים את הצעד, מאיצים יותר, רצנו ......

2. הולכים שמאלה, מאיצים את הצעד, מאיצים יותר, רצנו ......

3. הסתובבו, הסתכלו אחד על השני, חייכו...

4. ועכשיו תראה כמה אתה ידידותי: כולם מגיעים למרכז המעגל שלך ומחבקים... כל הכבוד!

5. הרימו ידיים ומחאו כפיים אחד לשני!

6. הסתכלו מסביב, כמה מאיתנו, איך אתם חושבים, האם המעגל יתברר כגדול אם כולם באצטדיון הזה ישלבו ידיים ויעמדו במעגל אחד גדול. בואו ננסה, חברים! המוזיקה מתעצמת...

מוביל 2: עכשיו התחממתם, החזרתם את הנשימה, ואנחנו יכולים להמשיך לתחרויות הספורט שלנו.

החבר'ה מהדרג הבינוני מתחרים אחרי הצעירים.

בזמן שנערכות תחרויות הרמה הצעירה, חבר'ה ברמה בינונית ובוגרת מוזמנים לנסות את כוחם בענפי ספורט אחרים: לשחק סטריטבול, טניס בצד שמאל של מגרש המשחקים.

מגיש 1: ברצוננו להציג בפניכם את חברי חבר השופטים ובמקביל את ועדת הספירה.

מארח 2: כל הנקודות יחושבו עבורך

עמלת ספירה.

מוביל 1: בזמן שהחבר'ה מתכוננים, אני מציע לך מזמורים, ענה על שאלותיי ביחד:

תן ספורט שיאים

לעולם אל תזדקן!

תן להם להכות לעתים קרובות יותר בספורט,

האם אתה מסכים איתי? כן

אנחנו בעד קרבות וקרבות,

לרוח הספורטיבית של ניצחונות.

אנחנו בעד המרירות של התבוסה

רק בספורט! בחיים: לא.

כולם מעריצים חובבים

הם תמיד יודעים הרבה על משחקים.

אתה רוצה לשחק בעצמך?

ענה פה אחד: כן!

מוביל 2: אז, התחרות מתחילה, אוהדים, אל תשכחו לעודד את הקבוצה האהובה עליכם!

רקע מוזיקה. יש תחרויות.

מוביל 1: בכל זאת, מעניין לראות את הקבוצות המתחרות. איך כולם עובדים ביחד ובהרמוניה. באיזו חכם הם מטפלים בחפץ זה או אחר. כמה טוב הם מתמרנים את הצופה.

קבוצת תמיכה. לִרְקוֹד.

מארח 2: רשות הנאום ניתנת לחברי חבר השופטים. שופטים מכריזים על התוצאות.

מוביל 1: זה לא הכל, חברים שלי! אנו מביאים לתשומת לבכם התחלות כיף למבוגרים. האם אתה חושב שקל לשכנע את המורים שלנו להתחרות בילדים הבוגרים שלנו - תלמידי תיכון. אנחנו מבינים שהם חזקים מאיתנו, אבל בכל זאת, צוות המורים יראה למה הם מסוגלים! ילדי כיתות ט', י', יא' ומורות מוזמנים להתחלה.

מעריצים, קראו!

האם כולם מוכנים?

תחרויות של מורים ותלמידי תיכון.

1. אל תפחדו, ילדים, מגשם וקור.

ללכת לאצטדיון לעתים קרובות יותר.

וכל מי שהתיידד עם ספורט מאז ילדותו,

הוא יהיה חכם, בריא וחזק.

2. יחי רשתות, כדורים ומחבטים,

שדה ירוק ושמש!

תחי המנוחה! להילחם ולטייל!

תחי השמחה של ניצחונות ספורט!


Nazarova N.N. טיוטת תוכנית של הסביבה יוצרת בריאות "צעד אחר צעד"

אתה יכול לשנות את השאלה: פנאי מניסיון אישי.

בואו נגיד לא לעישון! / Levanova E.A., Romannikova M.V., Tatarnikova M.V. Telegina I.O. מתחת לסך הכל אד. א.א לבנובה. - M.: ARKTI, 2012. - 160 עמ'.

QUEST FOR HEALTH Day

משימה מספר 1 "פוטבוגולף"
הגיע הזמן שהילדים שלנו יתחממו קצת. לשם כך, נשלח אותם לשחק משחק שהוא שילוב של גולף וכדורגל. בכל מקום נגיש אנו חופרים בור בגודל של כדור כדורגל באדמה. לפמליה, אתה יכול להניח דלי בחור הזה ולשים דגל. אנחנו לוקחים את השחקנים למרחק של 15-20 מטר, משרטטים קו ומציעים לגלגל את הכדור לחור ב-5 מכות. ילדים מתחלפים בכדור בכל פעם.

משימה מספר 2 "ירי"
אל תאכילו את הבנים בלחם - שיירו. משימה עם ירי תמיד מעוררת עניין מוגבר, ומסע לילדים רק לעתים רחוקות מסתדר בלעדיה. חבטות מסודרות בשורה, אתה צריך להכות אותם עם כדור טניס.

משימה מספר 3 "מבוך"
זוהי טכניקת בניית צוות ישנה, ​​אבל תמיד מעניינת ומרגשת. אדם אחד מכוסה בעיניים ומשוגר לתוך מבוך, המונח על הקרקע בחבלים. על שאר הצוות להוביל את "העיוור המסכן" לאורך המבוך כדי שלא יעבור מעבר. כל צעד מעבר לקו ותצטרך לעבור במבוך מההתחלה.

בהובלת אדם במבוך, כל חבר צוות יכול לומר רק מילה אחת ורק בתורו. אם המדריכים תועים, אומרים שתי מילים או לא בתורם, העיוור מתחיל את מעבר המבוך מההתחלה. כך, ילדים מתחילים בקרוב לדבר כך: "לך", "עצור", "ספין", "עצור", "לך"... וכו'.

משימה מספר 4 "פלאזרים"

הערת מנהל התחנה:למרבה הצער, כמעט כולם חולים. אבל אמא טבע שלנו דאגה לעזור לאדם להתמודד עם מחלותיו ותחלואיו בעשבי תיבול וצמחים. יש לי שני סטים של קלפים: אחד עם שמות של עשבי תיבול; השני - עם שמות המחלות, ביטוייהן. יש צורך להביא את הקלפים בקנה אחד עם שיטות עממיות לטיפול במחלות. על כל תשובה נכונה - נקודה אחת

אפשרויות:

1. קמומיל - כאב גרון

2. פטל - טמפרטורה גבוהה

3. פלנטיין -- חתכים, שפשופים

4. אמא ואם חורגת - שיעול

5. סרפד - סיאטיקה

6. סילנדין - מחלות עור

7. שום - שפעת

8. אוכמניות - מחלות עיניים

9. ולריאן - התמוטטות עצבים

10. קלנצ'ו - נזלת

משימה מספר 4 "פלאזרים"

הוא לא רוצה לשכב.

אם תזרוק אותו, הוא יקפוץ.

אתה מכה קצת, קופץ מיד,

ובכן, כמובן שזה...

יש שני נתיבים על השלג

שני שועלים הופתעו.

אחד התקרב

מישהו רץ...

מי ישיג אותי על הקרח?

אנחנו במירוץ.

ולא הסוסים נושאים אותי,

ומבריק...

הסוס הזה לא אוכל שיבולת שועל

במקום רגליים - שני גלגלים.

שב על סוס ורכב עליו

פשוט עדיף לנהוג.

כאן הקבוצה מנצחת

אם הכדור לא יורד.

הוא עף עם גובה הולם

לא בשער, דרך הרשת.

ומגרש משחקים, לא מגרש

ספורטאים ב...

בספורט הזה, שחקנים

הכל מיומן וגבוה.

הם אוהבים לשחק בכדור

וזרוק אותו לזירה.

הכדור פוגע ברצפה בקול רם

אז זה...

בואו נרכיב צוות בית ספרי

ונמצא שדה גדול.

אנחנו פורצים את הפינה -

פגענו בראשנו.

ובשער השער החמישי!

אנחנו אוהבים מאוד...

הו, יורד שלג!

אני מוציא את הסוס שלי החוצה.

בשביל חבל

אני מוביל סוס בחצר.

מהגבעה למטה אני עף עליה,

ואני לוקח את זה בחזרה.

הוא כל כך אהב את הבריכה -

הוא צלל מיד למים,

סגנון פרפר נמהר

עכשיו נחשו את הספורטאי

אני בדרך לאימון
בקימונו אני נלחם בזריזות.
אני צריך חגורה שחורה
כי אני אוהב...

יש מדשאה בבית הספר שלנו,

ועל זה עיזים וסוסים.

אנחנו מתהפכים כאן

בערך ארבעים וחמש דקות.

בבית הספר - סוסים ומדשאה?!

איזה נס, נחשו מה!

אחו ירוק,

מאה ספסלים מסביב

משער לשער

האנשים רצים בזריזות.

בשערים האלה

רשתות דייג.

אנחנו אתמול בחדר כושר
הוצגה כיתת הבנות.
כמעט אף אחד מהחבר'ה
זה גם יושב על...

החלטתי להפוך לגבר חזק
מיהרתי אל האיש החזק:
ספר לי על זה
איך הפכת לאיש חזק?
הוא חייך בחזרה.
- פשוט מאוד. שנים רבות,
כל יום, לקום מהמיטה,
אני מרים...

אין לי זמן לחלות, חברים,

אני משחק כדורגל והוקי.

ואני מאוד גאה בעצמי

מה עושה אותי בריא...

סרט, כדור, עץ ומוטות,

הטבעות לידם.

אני לא מתכוון לרשום

הרבה קליעים.

יופי ופלסטיות

נותן לנו...

מפת מסלולי צוות קבוצה אחת ____________________________

"פוטבולגולף"

"צילומים"

"מָבוֹך"

« משמחים»

מפת מסלולי צוות

2 חוליות ____________________________

« משמחים»

"פוטבולגולף"

"צילומים"

"מָבוֹך"

מפת מסלולי צוות

3 חוליות ____________________________

"מָבוֹך"

ספורט קווסט

מטרת המשחק היא:

    שיטתיות והכללה של ידע שנרכש בעבר על אורח חיים בריא וספורט;

    רכישה בצורה של משחק של ידע חיוני חדש על אורח חיים בריא;

    גיבוש המוטיבציה של התלמידים לנהל אורח חיים בריא, גידול אחריות לבריאותם ולבריאות יקיריהם;

    קידום פיתוח תכונות תקשורתיות של אישיות התלמיד;

    פיתוח יכולת עבודה בקבוצה.

עלילת משחק

כל קבוצה בוחרת צבע שילווה אותה במהלך המשחק. הצוות מקבל את החידה הראשונה בהתאם לצבעה ומתחיל למקום המבחן הראשון, במידה והחידה לא נפתרה, המנהיג שואל שאלות נוספות שיעזרו לצוות לנחש את מקום המבחן הראשון. בכל תחנה, הצוות חייב למצוא דף עם חידה שיגיד לך לאן ללכת. הצוות הראשון שעובר את כל המבחנים ומנחש את מיקומן של כל התחנות מנצח.

שלב ההכנה

    גיבוש . אפשרויות: על בסיס הכיתה, הקולקטיב של קבוצת מעגל אחת, או במהלך ההתכנסות הכללית של התלמידים לאירוע על ידי חלוקת אסימוני צבע. מספר הקבוצות במשחק לא יעלה על מספר התחנות. הרכב הצוותים צריך להיות שווה ככל האפשר מבחינת גיל המשתתפים ומספרם. מספר השחקנים בקבוצות אינו מוגבל.

    הכנת אביזרים. בהתאם למספר הצוותים הצפוי, מכינים דפי מסלול, במקרה שלנו חידות (נספח מס' 1), שלטים על דלתות משרדים עם שמות תחנות, אביזרים בתחנה (ראה תיאור תחנות).

    הכשרת דיילים בתחנות. הדיילים יכולים להיות תלמידי תיכון, SSU, עובדים פדגוגיים שקיבלו את ההתקנה והייעוץ הנדרשים ממארגני האירוע.

    הכנת קרן הפרס. כמו בכל משחק בו אמור המנצח להתגלות, גם רגע ההענקה צריך להיות נוכח בעת סיכום התוצאות. כפרסים יכולים להיות גם מדליות לפי מספר חברי הצוות וגם פרסים ודיפלומות מתוקים.

מבוא למשחק

(נאום מארגן התחרות)

צהריים טובים חברים יקרים! אנו שמחים לקבל את פניכם באולם זה.

היום נערוך משחק ספורט - חיפוש ונזהה את המשתתפים המהירים והמבינים ביותר. בואו לפגוש את הצוותים המשתתפים שלנו. בואו לקבל את פני הצוותים. שם הקבוצה והמוטו.

בכל אחד מהם יצפו לצוות שלך מנהלי תחנות עם משימות התואמות לנושא התחנה. דפי מסלול עם סדר המעבר המצוין בתחנות ישמשו כמדריך לארץ, אבל לא נספר לכם את סדר התחנות, צריך לנחש אותם, כמה נכון מנחשים, כל כך מהר תעברו את המבחן.

בהצלחה! נסיעה טובה וידע חדש הכרחי לחיים העתידיים!

תיאור התחנות

תחנה אחת "חדר כושר"

מִסתוֹרִין:אין שולחנות כתיבה, אבל יש על מה לשבת. אתה יכול לשחק וללמוד שם.

תרגיל:

בנות 5 אנשים - קפיצה בחבל תוך 30 שניות (עליך לצבור מספר כולל של קפיצות 300 פעמים)

בנים 5 אנשים - זריקת סל כדורסל תוך 3 דקות (צריך להכות 10 פעמים)

5 אנשים - קפיצה לרוחק ממקום (מספר כולל של 8 מטרים)

5 אנשים - לחץ תוך 30 שניות (מספר כולל של 125 פעמים)

בתנאי שהצוות השלים את כל השלבים וצבר את מספר הנקודות הנדרש, המנהל מאפשר לך להתחיל למצוא את החידה הבאה. אם הצוות לא השיג את מספר הנקודות הנדרש, המנהל קובע משימה נוספת.

2 תחנות "ארון המוזיקה"

מִסתוֹרִין:שם זורם השיר

והמוזיקה מתנגנת. זה קלאסי ופופולרי.

תרגיל: לשיר עם כל הכיתה שיר על ספורט.

3 תחנות "ספרייה"

מִסתוֹרִין:הידע מאוחסן שם. הרבה ספרי אמנות וחינוכית. אתה צריך לרוץ לאפוטרופוס.

תרגיל: פתרו את התשבץ וענו על השאלות.

תרגיל:בהתבסס על התיאור, קבע באיזה סוג ספורט מדובר. רשמו את המילים - ספורט בתאי התשבץ. הרכיבו ביטוי מהאותיות בתאים המודגשים.

אופקית:
1. אחד מסוגי הסקי, הכולל מספר ענפים: אקרובטיקת סקי, סקי קרוס, מוגול, halfpipe, slopestyle. זה הופיע במקור כתערובת של סקי ואקרובטיקה. (סגנון חופשי)
2. סוג של מזחלת הדורש מזחלת ניתנת להיגוי. על מזחלות אלו הם יורדים לאורך מסלולי קרח מאובזרים במיוחד. (מזחלת)
3. אחד מסוגי ההתעמלות הפופולריים ביותר. ישנם שלושה סוגים: קפיצה, קיטור וקבוצה. (אַקְרוֹבָּטִיקָה)
4. חובבי הספורט הזה צריכים לטפס על פסגות הרים, לפעמים קשות לגישה. (הַעפָּלָה)
5. תחרויות על המים במרחקים שונים, הנערכות הן בבריכות והן במים פתוחים. (שחייה)
בֵּמְאוּנָך:
1. לרוב זה נקרא ריצת שטח. עם זאת, לא כולם יודעים שכמה סוגים אחרים של מירוצי קרוס קאנטרי נקראים גם כך. יכול להיות רכב, אופניים, סקי, אופנוע. (לַחֲצוֹת)
2. מי שנכנס לסוג זה של ספורט חייב להיות בקיא בפלדה קרה ביד, להכות אותם (דקירות), ולשקף גם את המכות של היריב. (סִיוּף)
3. ספורט חורף בו התחרות מתקיימת על קרח. משתתפי שני הצוותים "מגלגלים" לסירוגין את הפגזים לעבר "הבית" - מטרה מצויירת על הקרח. המשימה העיקרית היא לפגוע במטרה בצורה מדויקת ככל האפשר. (סִלְסוּל)
4. בספורט הזה, ספורטאים צריכים כפפות מיוחדות כדי להכות אחד את השני. (אִגרוּף)
5. בספורט זה, ספורטאים מתחרים לא רק בסקי קרוס קאנטרי. לאחר שעבר מרחק מסוים, הספורטאי יורה מרובה. על כל החמצה, הוא מקבל לולאת עונשין, או זמן עונשין. (ביאתלון)
6. למשחק הספורט הזה צריך מטרה עגולה שתלויה על הקיר. שחקנים זורקים חצים בניסיון לפגוע במטרה. (דַארטס)

חידון אולימפי

 איזו מדינה מודרנית נחשבת למקום הולדתם של המשחקים האולימפיים?

 אילו ציפורים משחררות באופן מסורתי בפתיחת המשחקים האולימפיים?

(יונים.)

 בפתיחת המשחקים האולימפיים, הנבחרות עוברות לפי סדר אלפביתי של המדינה המארחת. אבל הצוות של אותה מדינה תמיד הולך קדימה. איזה?

 מהו צבע הדגל האולימפי?

 באיזו שעה בשנה מתקיימות האולימפיאדה הלבנה?

תן שם את היבשת שאירחה את המשחקים האולימפיים של שנת 2000.

(אוֹסטְרַלִיָה.)

 כמה מטרים נמצאים במרחק האתלטיקה הקצר ביותר של המשחקים האולימפיים המודרניים?

(100 מטר.)

 כמה ספורטאים מקבוצה אחת משתתפים במרוץ השליחים האולימפי?

 איזה משחק ספורט אולימפי משחקים בבריכה?

(כדור מים.)

 באיזה ספורט אולימפי משתמשים בצבר?

(סִיוּף.)

 איזה מהבאים נכלל בתוכנית של המשחקים האולימפיים המודרניים הראשונים?

א) עיירות קטנות; ב)משיכת חבל;

ג) דומינו; ד) מחבואים.

 מה שמו של מתחם המגורים לספורטאים, משתתפים במשחקים האולימפיים?

א)כפר אולימפי ; ב) כפר ספורט;

ג) עיירת האלופים; ד) בירת אליפות.

 איזה מאמנויות הלחימה הללו הוא ספורט אולימפי?

א) סמבו; ב)ג'וּדוֹ ;

ג) קראטה; ד) אייקידו.

 באיזה חלק בעולם מעולם לא נערכו המשחקים האולימפיים המודרניים?

א) באסיה; ב) באוסטרליה;

ג) באמריקה; ז)באפריקה .

 איזו מדינה אירחה את אולימפיאדת הקיץ 2012?

א)באנגליה ; ב) בשוודיה;

ג) בצרפת; ד) באוסטריה.

(בלונדון.)

4 תחנות "אצטדיון"

מִסתוֹרִין:מחוץ לבית הספר, הוא ניצב, בצורת אליפסה, יש עצים מסביב.

תרגיל: לרוץ 30 מטר - לבצע 6 אנשים

זריקת כדור 5 אנשים (סה"כ נקודות או מטר 125 מ')

תחנת 5 "משרד הרופא"

מִסתוֹרִין:אם פתאום אתה חולה או מכה קצת

צריך ליצור קשר דחוף...

תרגיל: 1. מה שכסף לא יכול לקנות. (בְּרִיאוּת)

2. לתפקוד תקין, אדם צריך 2.5 ליטר של חומר זה ביום. מה זה? (מים).

3. מה שם המחלה ההמונית של אנשים. (מגפה)

4. איך קוראים לחלוקת הזמן הרציונלית במילה אחת. (מצב)

5. אימון הגוף בקור. (הִתקַשׁוּת)

6. איזה נוזל נושא חמצן בגוף. (דָם)

7. מה שמו של מדע הטהרה. (גֵהוּת)

8. האורגניזם הקטן ביותר הנושא את הזיהום. (חַידַק)

9. הרעלת ניקוטין מרצון. (לעשן)

10. המפקד הרוסי הזה היה ילד חלש מאוד בילדותו, אבל הוא חיכך את עצמו בצורה מושלמת. הוא ראה במרחץ הרוסי הדרך הטובה ביותר להתקשות. שם הוא עמד בחום הנורא על המדף, ולאחר מכן נשפכו עליו 10 דליים של מים קרים. (סובורוב).

11. מדוע אנשים בריאים בסין ובפרס העתיקה שמו קצת דם של חולי אבעבועות שחורות על שריטה?

(לפיכך, אנשים נגועים סבלו את המחלה ביתר קלות. זה כמו חיסון).

12. ציין ויטמין שמיוצר בגוף האדם רק בהשפעת אור השמש. (ויטמין די).

13. אנשים מבלים שליש מחייהם במצב הזה. זה שימושי והכרחי. מה זה? (חולם)

14. האם אוכל לשבת מיד לאחר הריצה לנוח?

(לא. צריך ללכת כדי שהדם לא יקפאון בוורידים)

15. מה יש לקחת לפני השינה, ובמזג אוויר חם - בבוקר ובערב? (מִקלַחַת).

תחנה 6 "אולם התעמלות"

מִסתוֹרִין:קוראים לזה התעמלות, יש מדרגות ושטיחים.

תרגיל: שכיבות סמיכה - 5 בנים + 5 בנות (ביצוע 125 פעמים)

נסיעה בהסעות 4 * 9 מ' 6 אנשים.

זריקת כדור תרופות למרחק של 5 אנשים (45 מטר - המספר הכולל של המטרים)

לאחר בדיקה, התכנסות באולם הכינוס, המנצח נקבע לפי מספור הגעה לנקודת הסיום (אולם כינוס) סיכום, מתגמל.

תרחיש מסע-המשחק "עיר הבריאות" לכיתות ה'-ו'

אירוע חוץ לימודי לכיתות ה'-ו' בנושא: אורח חיים בריא


פרנצבה אולגה ניקולייבנה, מתודולוגית של MBOUDOD "מרכז לפעילויות חוץ לימודיות", בריאנסק
תיאור החומר:חומר זה יהיה שימושי ליועצים, מורים-מארגנים, מורי כיתות של בתי ספר לביצוע פעילויות חוץ בית ספריות ברחבי בית הספר. התסריט מיועד לתלמידי כיתות ה'-ו'. במהלך מסע-המשחק, התלמידים עוברים מנקודה אחת לאחרת לפי רשימת המסלולים ומבצעים משימה מסוימת בכל שלב. הערכת השלמת המשימה תוצג בדפי המסלול. לאירוע יש צורך להכין 9 חדרים נפרדים (כיתות, אולם ספורט, אולם כינוסים וכו') ולמנות מורה אחראי (שופט) בכל נקודת מסע-משחק. החומר נועד לעדכן את נושא הבריאות, אורח חיים בריא, התנהגות אחראית והעלאת רמת תרבות הבריאות.
יַעַד:קידום אורח חיים בריא.
משימות:
- ליצור אחריות על מצב הבריאות של האדם;
- לפתח בילדים יחס קשוב לבריאותם, יכולות יצירתיות, יכולת עבודה בצוות;
- לטפח את הרצון לנהל אורח חיים בריא.
טופס:משחק נסיעות.
צִיוּד:ציוד ספורט; מַחשֵׁב; מקרן מולטיוידאו; מָסָך; דיסק עם קריקטורות; דפי מסלול; כרטיסי משימה; ערכת עזרה ראשונה ביתית הכרחית; איורים של צמחי מרפא; שולחנות.
עבודה מקדימה:
1) נוצרות צוותים. התלמידים מביאים שמות של צוותים.
2) צוותים מכינים עלונים בנושא "אורח חיים בריא".
3) קבוצות מכינות הופעות לפי כללי אורח חיים בריא.
חברים:תלמידים בכיתות ה'-ו' (9 צוותים של 6-7 אנשים).

1. בניית צוותים. התלמידים אומרים את השם והמוטו של הצוות שלהם.
2. משלוח דפי מסלול.

3. הסבר על מהלך המשחק:
מוֹבִיל.היום אנו עורכים מסע-משחק "עיר הבריאות". בנסיעה ברחבי העיר, תעברו ברחובות, כיכרות, נתיבים, שדרות, שדרות העיר שלנו. בכל שלב תבצעו משימה ספציפית, שתוסבר לכם בהרחבה על ידי השופטים הממוקמים בנקודה אליה תצטרכו להגיע לפי דף המסלול.
ציון הביצוע יוצג בדפי המסלול. הקבוצה שצוברת הכי הרבה נקודות מנצחת. ניתנות 7 דקות להשלמת המשימה ולעבור מנקודה לנקודה. בשיחה יש לעבור לשלב המצוין בדף המסלול, גם אם לא סיימתם את המשימה עד הסוף.
בתום הסיור ברחבי העיר מתכנסים כל הצוותים באולם הכינוסים. ובזמן שאתם נחים אחרי מסע כה ארוך - צפו בסרט מצויר בנושא האירוע שלנו, צוות השופטים יסכם ויכריז על תוצאת המשחק, שמות המנצחים.
4. הצגת שופטים.
5. מסע דרך "עיר הבריאות"
פריט "אצטדיון"
תוכן המשימה:לקחת חלק במרוץ שליחים ספורט.
קריטריונים להערכה:מהירות, ביצוע נכון, אמונה בניצחון.
ממסר ספורט
1. ריצה בסנפירים
2. מגשר (על כדור גדול)
3. כדרור
4. קפיצה
5. קפיצה
6. מרכבה (מקל ו-2 חבלים)
נקודה "מרכז בריאות"
תוכן המשימה:לענות על שאלות, לאסוף ערכת עזרה ראשונה, לקבוע את הערך של עשבי מרפא.
קריטריונים להערכה:ידע, כישורים, יכולות.
שאלות:
1. זכרו את המוטו של התנועה האולימפית. (מהר יותר גבוה יותר חזק יותר)
2. מה שמה של מערכת ההגנה על גוף האדם מפני פתוגנים? (חֲסִינוּת)
3. איזו מחלה נקראת "מחלת הידיים המלוכלכות"? (דִיזֶנטֶריָה)
4. חומר להלבשה. (תַחְבּוֹשֶׁת)
5. מה מכורים לסמים בדרך כלל מרחרחים, ומרעילים את המוח שלהם. (דֶבֶק)
6. פציעה כתוצאה מאש. (לשרוף)
7. פגיעה עקב שימוש לא נכון בסכין. (חתך)


נקודה "בית אניני הטעם"
תוכן המשימה:לענות על שאלות, לאסוף פתגמים (טקסט הפתגם מחולק ל-2 חלקים, יש צורך להוסיף את 2 החלקים הדרושים).
קריטריונים להערכה:למדנות, השקפה, היגיון.
שאלות:
1. מי מזהיר את המעשנים מפני הסכנות שבעישון? (משרד הבריאות)
2. איזה איבר מושפע בעיקר אצל מעשנים? (ריאות)
3. המחלה המסוכנת ביותר של המאה ה-21. (איידס)
4. הטיפה שלו הורגת את הסוס. (נִיקוֹטִין)
5. משקה דל אלכוהול שאנשים רבים רואים בו כבלתי מזיק. (בירה)
6. באיזה צבע השיניים של מעשנים? (צהוב)
7. מי יכול להדביק אדם בכלבת? (בעלי חיים: כלבים, חתולים, שועלים וכו')
פתגמים:
אתה תהיה בריא תקבל הכל.
הבריאות חלשה ולא גיבור ברוחו.
מתינות - בריאות האם.
הנשמה הזאת לא חיה שהלך לרופאים.
בגוף בריא רוח בריאה.
לעשן - לפגוע בבריאות.
בְּרִיאוּת הכל יותר יקר.
תטפלי שוב בשמלה ובריאות מגיל צעיר.
אתה תהיה בריא תקבל הכל.
פריט "פרוספקט של אמנים"
תוכן המשימה:לצייר חפצים המסמלים את נושא הבריאות; הדגמת שיעורי בית - עלונים "אורח חיים בריא".
קריטריונים להערכה:בהירות, דיוק, מקוריות.


נקודה "ליין" תשבץ"
תוכן המשימה:פתור את התשבץ.
קריטריונים להערכה:ידע, כושר המצאה.

בֵּמְאוּנָך:
1. חומרים הדרושים לחיזוק הגוף. (ויטמינים)
2. אתה לא יכול לקנות את זה בכסף, אתה לא חושב על זה עד שאתה חולה. (בְּרִיאוּת)
3. לאיזה אכילת יתר שיטתית מובילה. (הַשׁמָנָה)
4. מחלה זיהומית חריפה - דלקת של השקדים. (אַנגִינָה)
5. שפשוף הגוף למטרות רפואיות. (לְעַסוֹת)
6. אלינה קבאיבה עוסקת בספורט זה. (התעמלות)
7. התרופה האהובה על ד"ר פיליולקין. (מַשׁקֶה)
8. הרגל רע שהופך להתמכרות, הגורם למחלות שונות של מערכת הנשימה. (לעשן)
אופקית:
1. כלי הזרקה רפואית. (מַזרֵק)
2. הם יושבים עליו כדי לרדת במשקל. (דִיאֵטָה)
3. מצב הגוף בתקופת ההדבקה. (מַחֲלָה)
4. תרגילים ונהלים המסייעים בחיזוק הגוף. (הִתקַשׁוּת)
5. ... - ערובה לבריאות. (טוֹהַר)
סעיף "מינהל הבריאות"
תוכן המשימה:שיעורי בית (הצג דרמטיזציה לפי כללי אורח חיים בריא).
קריטריונים להערכה:ידע בנורמות, יצירתיות.
את הביצועים הטובים ביותר ניתן להציג באולם הכינוסים בסיום המשחק לכל המשתתפים.


פריט "פלושצ'אד "תיאטרנאיה"
תוכן המשימה:לשחק מצבים.
קריטריונים להערכה:משחק, פנטזיה.
דוגמאות למצב
תאר את המצב, הרווחה והמראה של אדם לאחר:
- דיסקוטקים ליליים.
- משחק ארוך מול המחשב או "תלוי" באינטרנט.
- החלקה על גלגיליות ארוכה ואגרסיבית מדי.

פריט "שדרות" אלפבית הבריאות "
תוכן המשימה:מלאו את הטבלה עם המושגים המתאימים (אם אפשר לכל אות).
קריטריונים להערכה:ידע, כושר המצאה.


פריט "רחוב" Literaturnaya "
תוכן המשימה:להלחין בוריים.
קריטריונים להערכה:נתוני ספרות, מהירות תגובה.
בוריימה
………………………… מטעינה,
…………………... בסדר.
……………………….תמיד,
……………………….קַר.

………………… עם חינוך גופני,
…………………….קודר.
……………………...בָּרִיא,
………………………… רופאים.

……………………..להיות מאוהב,
………………………………… להיות.
………………… מזג:
………………… לשפוך מעל.

…………………………. - טבק.
………………………... כך.
…………………….. שמור על עצמך
……………………….. לרוץ.

דוגמה לחיבור בורימה
אם היום מתחיל עם טעינה,
אז הכל יהיה בסדר.
אנחנו נהיה בריאים תמיד,
אנחנו לא מפחדים קַר.

אם אתם חברים עם חינוך גופני
אתה לעולם לא קודר.
להיות עליז ו בָּרִיא,
אתה לא תדע רופאים.

כולם צריכים ספורט להיות מאוהב,
להיות בריא, חזק לִהיוֹת.
נחוץ מילדות מזג:
מים קרים ספוג.

האויב הגרוע ביותר של אנשים - טבק.
רק הורג כך.
בריאות מילדות שמור על עצמך
ותמהרו לחדר כושר לָרוּץ.

6. התכנסות באולם הכינוסים.
7. קבלת הערעור.

שֵׁם:
הְתמַנוּת:

תפקיד: מורה-מארגן
מקום העבודה: מרכז GBU DO לעבודה מחוץ ללימודים עם ילדים, נוער ומבוגרים של המחוז המרכזי של סנט פטרסבורג
מיקום: סנט פטרסבורג

תחרות ל-8 כיתות. משחק תחנת אורח חיים בריא

תוכנית משחק תרחיש לתחנות "זה נהדר להיות בריא!"

חלק מבוא

מגיש 1:שלום חברים יקרים!

מארח 2:צהריים טובים, משתתפים, צוותים וצופים!

מגיש 3:אנו שמחים לברך אותך למשחק אורח חיים בריא "זה נהדר להיות בריא!". כל יום כולנו הולכים לבית הספר, לעבודה, חוזרים הביתה, אוכלים, ישנים וכדומה במעגל. לפעמים, אנחנו שוכחים לגמרי שיש לנו בריאות שלא יסולא בפז הדורשת תשומת לב ראויה. יש הרבה עצות עד כמה חשוב והכרחי לשמור על אורח חיים בריא ואיך הכי טוב ליישם אותו. לכל אחד מאיתנו קיים תמריץ שיכול לדחוף, לעורר פעולות, מעשים מסוימים, ביחס לשמירה על אורח חיים בריא. והיום אנחנו רוצים להזמין אתכם להתחרות, כי אורח חיים בריא כולל תזונה נכונה, פעילות גופנית, ספורט ועוד הרבה. חשוב לדעת על הסכנות של הרגלים רעים וכיצד לספק עזרה ראשונה נכונה. אבל לפני שנתחיל במשחק שלנו, בואו נקבל את פני כל המשתתפים.

מגיש 1:צוותים של 8 כיתות של בית ספר 321, 612, 174 וליסאום 214 לוקחים חלק במשחק שלנו היום. בואו לברך אחד את השני במחיאות כפיים רמות. זה אתם, חברים, שהיום תצטרכו להילחם על הניצחון בתחרות היום שלנו.

מארח 2:אבל, לפני שנתחיל את המשחק, הרשו לי להציג בפניכם את כללי המשחק:

- צוותים של 8 אנשים כל אחד לוקחים חלק במשחק;

- המשחק מורכב מ-7 תחנות.

- כל צוות מקבל דף מסלול, המציין את סדר המעבר בתחנות;

- הזמן להשלמת משימות בכל תחנה מוגבל;

- מומחים בכל אחת מהתחנות יעקוב אחר מילוי המשימות ועמידה בלוח הזמנים.

מגיש 1:אנו מאחלים הצלחה לכל הצוותים! אז הנה אנחנו מתחילים!

חלק ראשי

מגיש 3:אני חושב שכולכם תסכימו איתי שקודם כל עלינו להכיר כל אחת מהצוותים. לכל אחד מכם הייתה משימה להמציא שם ומוטו. ועכשיו אנחנו נותנים את הדיבור לקברניטים שלנו. הזמן להציג את הצוות הוא 3 דקות.

קפטנים מייצגים קבוצות

מגיש 1:תודה על המצגת. בואו נתן אחד לשני מחיאות כפיים.

מארח 2:אני מבקש מקברניטי הקבוצה לעלות לדפי המסלול ולהכיר את האוצרים שילוו אתכם לאורך כל המסלול. אני מכריז על התחלה כללית.

צוותים מתפזרים לתחנות

תחנת סיעור מוחות

המשתתפים מתבקשים לענות על שאלות הקשורות לתזונה נכונה,

בלוק שאלות "תזונה נכונה"

  1. אילו מזונות מכילים הכי הרבה חלבון?
  2. בבשר
  3. בדגים
  4. בסויה
  5. איזה ברי הוא שחור, אדום, לבן?
  6. דומדמניות
  7. חוּזרָר
  8. שזיף
  9. אנשים שלא אוכלים מוצרים מהחי
  10. רואו פודיסטים
  11. צמחונים
  12. אוכלי עשב

בלוק שאלות "המשחקים האולימפיים"

  1. באיזו מדינה מתקיימים המשחקים האולימפיים?
  2. יָוָן
  3. צָרְפַת
  4. אמריקה
  5. משך המשחקים האולימפיים לא יעלה על:
  6. 21 יום
  7. 16 ימים
  8. 18 ימים
  9. איזה פרס קיבל הזוכה בתחרויות האולימפיות ביוון העתיקה?
  10. זר זית
  11. זר של ענפי דפנה
  12. זר של ענפי עץ אלון

גוש שאלות "מההיסטוריה של הרגלים רעים"

  1. איזה מטייל אירופאי ראה אנשים מעשנים בפעם הראשונה?
  2. כריסטופר קולומבוס
  3. ג'יימס קוק
  4. מרקו פולו
  5. איזה סופר אמריקאי מפורסם, שהעניק לעולם סיפורים ורומנים מרתקים, התבדח בעצב: "שום דבר לא קל יותר מהפסקת עישון - אני עצמי עשיתי את זה מאות פעמים"?
  6. ג'ק לונדון
  7. מרק טווין
  8. אדגר אלן פו
  9. הפיזיולוגית הרוסי המצטיין I.P. פבלוב נתן לצאצאיו את העצה הבאה: "אל תשתו יין, אל תעמיסו על לבכם טבק, ותחיו כל עוד טיציאן חי". וכמה זמן חי הצייר האיטלקי טיציאן מהמאה ה-15?
  10. בן 80
  11. 100 שנים
  12. 110 שנים

בלוק שאלות "אמצעי מניעה"

  1. למניעת רככת והיווצרות תקינה של השלד מקבלים משקה לילדים צעירים.
  2. ויטמין די
  3. ויטמין
  4. ויטמין E
  5. חומרים אורגניים הדרושים לתפקוד תקין של הגוף; מהמילה הלטינית ל"חיים"
  6. חומרים מסרטנים
  7. ויטמינים
  8. מינרלים
  9. איך נקראת מערכת ההגנה של הגוף מפני פתוגנים?
  10. חֲסִינוּת
  11. מאגר גנים
  12. תוֹרָשָׁה

"שאלות פתוחות"

  1. איזה צמח הוא "משבע מחלות"? ________________________________________________________________
  1. מה המוטו של התנועה האולימפית?

(מהר יותר גבוה יותר חזק יותר)

  1. המחלה של מעשנים כבדים

(בְּרוֹנכִיטִיס)

  1. מה אדם מוציא כל הזמן במהלך חייו? ________________________________________________________________

(אֵנֶרְגִיָה)

תחנת "עזרה ראשונה"

הצוות בוחר שלושה משתתפים שיוחסו להם את תפקיד הקורבן. שאר המשתתפים צריכים לחבוש את הראש, הרגל והזרוע (בהתאמה), באמצעות תחבושות וכותנה. תקינות החבישה מוערכת (הקבוצה המקסימלית מקבלת 15 נקודות, 5 נקודות לכל חבישה נכונה). זמן ביצוע המשימה הוא עד 5 דקות.

תחנת מסלול מכשולים

הצוות עובר את מסלול המכשולים, בזה אחר זה. המשתתף הבא מתחיל במשימה רק לאחר שהמשתתף הקודם עבר לחלוטין את הנתיב. מהירות ואיכות המשימה מוערכת (מקסימום 5 נקודות לכל קטע שהושלם נכון).

תחנת "אגדות"

לצוותים מוצעות תמונות של איורים מתוך אגדות, קריקטורות ושאלות. המשימה של המשתתפים היא להתאים את התמונות והשאלות.

  1. הגיבור הזה חש אפקט ישנוני לאחר שהלך בשדה פרחים יפהפה עם אלי. על איזה סיפור ודמות אתה מדבר? (טוטו, אשף עיר האזמרגד)
  2. לאחר שגיבור האגדות הזה קיבל גרגר קרח בעינו, הוא החל להרגיש שינויים במוחו. על מי אנחנו מדברים? (קאי, מלכת השלג)
  3. מה היה שמה של הדמות שבגלל צפייה מוגזמת בתוכניות טלוויזיה על רוחות רפאים, הפכה להיות נתונה להזיות בחיים האמיתיים? (פרקנבוק, הרפתקאות הילד וקרלסון)
  4. מה היה שמה של הילדה שנסעה עם חובבת הכובעים, ששינתה את גודלה בהתאם לנוזלים ומזונות ממקור לא ידוע. (אליס. אליס מבעד למראה)
  5. המוצר הכי "ויטמין"? (הרפתקאותיו של ציפולינו)
  6. בעזרת פרי זה בוצעה הרעלה של גיבורת האגדה, אם כי ללא רעל פרי זה שימושי מאוד ומכיל הרבה ברזל. (הסיפור על הנסיכה המתה ושבעת הבוגטירים)
  7. הגיבור של הקריקטורה הזו לא יכול היה ללכת הביתה בגלל צריכה מוגזמת של ממתקים. על איזו דמות אתה מדבר? (פו הדב)
  8. הדמות המצוירת הזו אהבה נעלי ספורט ובמקום מגפיים הסתובבה בהן בכפר בחורף, ולמעשה, בגלל זה, הוא חלה. על מי אנחנו מדברים? (שריק, חורף בפרוסטוקוואשינו)
  9. מה היה שמו של הדג המצויר שניסה לעזור לחבר שלו, אבל היא לא יכלה לעשות כלום בגלל אובדן זיכרון לטווח קצר. (דורי, מוצאים את נמו)
  10. תן שם לקריקטורה שבה, בהשפעת פרח כחול, בעלי חיים שינו את התנהגותם והגיעו למצב של תוקפנות לא מודעת. (זוטופיה)

תחנת צופן בריאות

הצוותים צריכים לפענח פתגמים על אורח חיים בריא ולהסביר אותם.

"תשמור שוב על השמלה, ובריאות מגיל צעיר" (המשפט כתוב במספרים, כל מספר מתאים לאות האלפבית)

"אל תאשים את השכן שלך כשאתה ישן עד ארוחת הערב" (ההצהרה כתובה בפריסה האנגלית של אותיות המקלדת. תמונה של המקלדת מוצגת בנוסף).

"אתה תציל את בריאותך, תתחמק מצרות" (המילים בהצהרה אינן תקינות)

הציון המקסימלי הוא 5 נקודות עבור כל הצהרה נכונה.

תחנת בריאות טובה

משתתפים תוך 5 דקות צריכים

עבור כל אות במילה "בריאות" מצאו מילים הקשורות לבריאות, אורח חיים בריא, רפואה.

לדוגמה:

- 3 - בריאות, פעילות גופנית, התקשות, רופא שיניים;

- D - דיאטה, רופא;

- R - מצב, מסרק, מחבט;

- א - אספירין, איבולית;

- B - מים, ויטמינים, רופא, חיסון;

- אני - חסינות;

- E - אוכל.

על כל מילה שהומצאה, ניתנת נקודה אחת לנכס הקבוצה.

תחנת כרזות קמפיין

הצוותים צריכים להמציא, ליצור ולהציג פוסטר פרסומי על אורח חיים בריא. הציון המקסימלי הוא 5 נקודות.

חלק אחרון

הגדרה של זוכים

גיבוש

מגיש 1:צוותים יקרים, אנו מברכים אתכם על סיום המסלול המוצלח ועל ההצגה המבריקה של הפוסטרים שלכם. השתתפת במשחק היום באופן פעיל, התמודדת היטב עם המשימות, חלק מהמשתתפים עשו את זה קצת יותר גרוע, מישהו, להיפך, הצליח יותר, אבל, באופן כללי, כולכם נהדרים וראויים לניצחון.

מארח 2:אנחנו עוברים לטקס החגיגי של הענקת הזוכים במשחק שלנו "זה בריא להיות בריא".

סיום לימודים

מארח 2:משתתפים יקרים, בריאותכם באופן אישי ובריאות האנשים סביבכם תלויה בכל אחד מכם, כי כפי שהבנתם היום, כדי להיות בריאים, עליכם להקפיד על כללים רבים. אנו מאוד מקווים שאחרי המשחק של היום גדל מספר המבקשים לשמור על אורח חיים בריא, כי להיות בריא זה נהדר!

מגיש 3:תודה חבר'ה, ביי!

מגיש 1:נתראה בקרוב!

שֵׁם:תחרות ל-8 כיתות. משחק תחנת אורח חיים בריא
הְתמַנוּת:פעילויות חוץ בית ספריות, משחקים ותחרויות, בית ספר, כיתה ח'