Atvira kūno kultūros pamoka parengiamojoje grupėje. Atviros kūno kultūros pamokos ikimokyklinio ugdymo įstaigos parengiamojoje grupėje konspektas „Kelionė į Sportlandą

Jevgenija Frolova
Atviros kūno kultūros pamokos vidurinei grupei „Fizkult-Hurra“ santrauka.

Fizinis lavinimas!

Tikslas:

lavinti vaikų motorinį aktyvumą, sukeldamas emocinį atsaką, įskiepijant meilę fiziniam lavinimui.

Programinės įrangos turinys.

1. Edukacinės užduotys:

Įtvirtinti gebėjimą atlikti įvairaus pobūdžio ėjimą ir bėgimą neatsitrenkiant vienas į kitą, koordinuotais, laisvais rankų ir kojų judesiais;

Pratimas einant stulpeliu po vieną, ratu, ant kojų pirštų, ant kulnų, pėdos išorėje, nugara į priekį;

Pratimas bėgiojant ant kojų pirštų, aukštu kelių kėlimu, tiesių kojų metimas į priekį, blauzdos metimas atgal, bėgimas su pagreičiu ir lėtėjimu, keičiant kryptį, bėgiojant nugara;

Pratimas šokinėjant ant dviejų kojų;

Pratimai šliaužiant po įvairaus aukščio lankus;

Pratimai vaikščiojant ant gimnastikos suolo;

Fiksuoti vaikščiojimą virve;

Fiksuoti vaikų konstrukciją vienoje kolonoje, perstatant ratu.

2. Kūrimo užduotys:

Lavinti vaikų orientaciją erdvėje, judesių koordinaciją.

3. Edukacinės užduotys:

Didinti susidomėjimą kūno kultūra;

Pagarbus požiūris vienas į kitą.

Įranga:

Virvelių pynės pagal vaikų skaičių, 4 lankai, virvė, briaunota lenta, gimnastikos suoliukas, kilimėlis su pėdsakais, lankeliai - 3 vnt., krepšeliai su kamuoliukais 4 spalvų (raudona, geltona, mėlyna, žalia, kūgiai) - 4 vnt., kubas, rutulys, muzikinis garso takelis.

Kurso eiga.

Pastatas vienoje kolonoje ant ištiestos rankos.

aš - dalis

(į muziką)

Įvairūs ėjimo tipai: ėjimas ant kojų pirštų – tiesios rankos aukštyn, ėjimas ant kulnų – rankos ant diržo, ėjimas pėdos išorėje – rankos už nugaros (meška – šleivapėdystė, ėjimas su dėmesio užduotimi (gnomai-milžinai)) ;vairios bėgimo rūšys: bėgimas metant blauzdą - rankos ant diržo, bėgimas metant tiesias kojas į priekį - rankos sulenktos per alkūnes, bėgimas minant, bėgimas keičiant kryptį viena kolona, ​​ratu.

II - dalis

Bendrieji lavinimo pratimai su koše

1. Traukite.

I.P .: kojos šiek tiek atskirtos, kojos apačioje, rankena galuose. 1-2- pakelkite košę, įkvėpkite, pažiūrėkite į košę, 3-4- ir. p., iškvėpkite. Pakartokite 6 kartus.

2. Pakreipkite.

I. p .: pėdos pečių plotyje, košė per galvą ant kaklo, sukibimas už galų. 1 - patraukite košę; 2 - pakreipkite į dešinę; 3 - tiesiai; 4 - ir. n. Tas pats, į kairę. Pakartokite 4 kartus.

3. Pigtail iki kelio

I. p .: kojos šiek tiek atskirtos, košė padvigubinta prieš krūtinę. 1 - 2 - pakelkite sulenktą dešinę koją, košę iki kelio. Laikykite nugarą tiesiai. Tas pats su kaire koja. Pakartokite 3 kartus.

4. Viduryje

I. p .: sėdi, kojos plačiau, kojos ant grindų ratu tarp kojų, rankos remiasi į šoną. 1 - sulenkite kojas; 2- įdėti į apskritimo vidurį; 3 - lenkimas; 4 - i. n. Pakartokite 6 kartus.

I.P.: kojos atskirtos, košė žemyn, sukibimas už galų. 1-7 - pakreipkite į priekį, sulenktomis rankomis pasukite košę į priekį - atgal - hamaką, 8 - ir. n. Nelenkite kojų. Pakartokite 5 kartus.

6. Išilgai košės

I. p .: kojos šiek tiek atskirtos, rankos žemyn, kojos ant grindų šone. Atšokę judėkite išilgai košės pirmyn ir atgal. Pakartokite 2 kartus, pakaitomis eidami išilgai košės kulno iki kojų pirštų, rankomis ant diržo arba žingsniu į šoną.

Pagrindiniai judesiai

(Treniruotės).

1. Vaikščiojimas ant gimnastikos suolo su žingsniavimo kubeliais.

2. Šliaužimas po skliautais ir žingsniavimas per arkas.

3. Ėjimas briaunota lenta.

4. Ėjimas įtemptu lynu.

5. Šokinėjimas nuo lanko ant lanko dviem kojomis tiesiai.

6. Vaikščiojimas ant kilimėlio su pėdsakais.

Žaidimas „Rink pagal spalvą“ (pagal muziką).

Spalvotus kamuoliukus išdėliokite krepšeliuose su tos pačios spalvos kaspinėliais, bėgiokite ir šokinėkite ant dviejų kojų.

III dalis

Žaidimas „Kamuolis – kubas“ – ėjimas kolona po vieną. Pirmasis vaikas turi kamuolį, o paskutinis vaikas turi kubą. Instruktorius liepia:<мячик>visi vaikai seka pirmi,<кубик>visi vaikai apsisuka ir eina kitu keliu.

Kūno kultūros pamoka vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams „Susitikimas su animacinių filmų draugais“

Autorius: Boldareva Svetlana Aleksandrovna, mokytoja-psichologė, pedagogė-metodininkė, Kombinuoto tipo ikimokyklinio ugdymo įstaiga Nr. 9 "Voskhod", Šachtiorskas.
apibūdinimas:
Metodinis tobulinimas pravers ikimokyklinių įstaigų pedagogams. Integruotoje pamokoje pateikiamos įvairios užduotys vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams naudojant sveikatą tausojančias technologijas, IKT. Pagrindinis pamokos tikslas: skiepyti vaikams meilę kūno kultūrai, išmokyti saugoti ir stiprinti savo sveikatą.

Tema. „Susitikimas su draugais“

Tikslai:
- formuoti poreikį rūpintis savo sveikata, sistemingai užsiimti kūno kultūra;
- toliau mokyti vaikus išlaikyti pusiausvyrą atliekant pratimus netradicine įranga (laiptelių platformomis);
- optimizuoti raumenų ir kaulų sistemos augimą ir vystymąsi (taisyklinga laikysena, plokščiapėdystės prevencija);
- įtvirtinti anksčiau išnagrinėtus ėjimo, bėgimo tipus ir pagrindinius judesių tipus;
- ugdyti motorinę veiklą, greitį, vikrumą, lankstumą, jėgą;
viršutinės pečių juostos, liemens, kojų raumenys, dėmesys, judesių koordinacija, kvėpavimo, kraujotakos, nervų sistemos funkcinis gerinimas,
- ugdyti susidomėjimą, teigiamą požiūrį į kūno kultūrą;
- ugdyti visuomeniškumą, savitarpio pagalbą, teigiamas emocijas, norą rūpintis savo sveikata.

Įranga: laiptelių platformos (kiekvienam vaikui), vaizdiniai orientyrai, lankeliai, virvė, salės dekoracija, skaidrių projektorius, muzikinis akompanimentas.

Pamokos eiga

1. Įžanginė dalis (iki 5 min.)
Vaikai įeina į salę ir stovi eilėje.

mokytojas:
Visiems, laba diena visiems!
Visi žiūri į mane
Ir šypsosi vienas kitam.

Vaikai, pažiūrėkite, kiek svečių atėjo į jūsų pamokas! Pasisveikinkime su jais. Vaikai, ar jums patinka žiūrėti animacinius filmus? Ar norite susitikti su savo animacinių filmų draugais? Na, pabandykime.

(Vaikai išsiskirsto po salę ir sėdi ant grindų)

Vaikai, užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad gulime ant jūros kranto, žaidžia saulė. Norėdami patekti į Toonų šalį, turite atlikti magišką judesį - sėdėti, apsisukti, pakeldami kojas nuo grindų. Vaikai atmerkia akis (šiuo metu ant sienos pasirodo vaizdas iš m / f „Liūtas ir vėžlys“).

– Kuriame animaciniame filme sutikote šiuos personažus?
– Įsivaizduokite, kad mes esame šio animacinio filmo herojai.

Vaikai atlieka pratimų rinkinį pagal Efimenko metodą pagal dainą „Liūtas ir vėžlys“

"Aš guliu saulėje"

Vaikai guli ant grindų poromis. Gulėdami ant nugaros, galvos vienas kitam.

1. „Pabudimas“

Maži vaikai pabudo, bet vis tiek nenori keltis, tingiai tempėsi.
I.P. - gulėdami ant nugaros, pakelkite ir nuleiskite rankas (5-6 kartus)
Pakelkite kojas ir apverskite iš vienos pusės į kitą.

2. I.P. – tas pats, derinkite rankas su partneriu. Kojų pakėlimas (4-5 kartus)


3. „Žuvis“ atsilenkusi atgal.
I.P. – tas pats, apsiverskite ant pilvo ir išlenkite nugarą. (5-6 kartus)

4. „Šypsena“
I.P. – pabrėžimas sėdint ant kelių. Sulenkite nugarą ir šypsokitės vienas kitam. (4-5 kartus)

5. "Sūpynės kėdės"
I.P. - sėdi ant grindų, kojos atskirtos, rankos sujungtos su partneriu. Pasvirusi į priekį. (6-8 kartus)

(Vaikai po apšilimo rikiuojasi į koloną po vieną)

Vaikai, liūto jauniklis ir vėžlys mums dainavo labai gerą dainą. Bet mūsų laukia labai įdomi kelionė. Norėdami tai padaryti, turime patekti į kitą animacinį filmą. Vaikai vėl apsisuka ir patenka į kitą animacinį filmuką. Ekrane pasirodo Mutfilm „Luntik“ herojus


– Vaikai, Luntikas ieško savo draugų, padėkime jam.

2. Pagrindinė dalis (15 min.)
"Kliūčių ruožas"

Luntiko draugai gyvena miške, norint juos rasti, reikia lįsti po medžiais ir krūmais. ( Ropojimas keturiomis tarp orientyrų „gyvatė“)
- Toliau pakeliui yra kita kliūtis - siauras tiltas, eikime per jį ( vaikščiojimas virve) – mankšta plokščiapėdystės profilaktikai.
– Prieš mus pasirodė upė, kad ją perplauktume, nesušlapindami kojų, turime šokinėti nuo guzelio į guzelį. ( Šokinėjimas į priekį nuo lanko iki lanko)

Kliūčių ruožą kartokite 2-3 kartus.

Luntikas ekrane pasirodo su draugais, vaikai vadina jo draugus


– Vaikai, norėdami tęsti kelionę toliau, turime patekti į kitą animacinį filmuką. (Vaikai vėl apsisuka ir patenka į kitą animacinį filmą - "Maša ir lokys", ekrane - Maša)


Kokia tai daina, kas ją dainuoja? ( Skamba daina „Žvėris bet kurio pėdomis“)

Vaikai, padėkime Mašai surasti lokį.

Pratimų rinkinys ant žingsnių platformų
Laiptelių platformos išdėstytos ratu ant grindų. Skambant linksmai muzikai, vaikai juda po platformas.


1. Įprastas vaikščiojimas aplink laiptelių platformas. ( Vaikai turi jausti muziką, pagauti judėjimo tempą, įsijungti.)

2. Vaikščiojimas ant kojų pirštų galų aplink žingsninę platformą, kaitaliojamas su bėgimu ratu.

3. Vaikščiojimas ant kulnų spynelėje ant galvos aplink laiptelių platformas ( pakaitomis su bėgimu).

4. Vaikščiojimas vietoje laiptelių platformose.

5. Atsitraukite nuo laiptelių platformų į grindis ir atgal į lygumą dešine koja, energingai dirbdami rankomis.

6. Ėjimas per laiptelių platformas ir atgal dešine koja.

7. Ėjimas vietoje ant laiptelio platformos.

8. Pritūpimai prie laiptelių platformų, rankos dedamos ant laiptelių platformų.

9. Perėjimas per laiptelių platformą kaire puse su šoniniu laipteliu.

10. Vaikščiojimas yra normalus laiptelių platformoms.

(Vaikai, padedami suaugusiojo, nuima laiptelių platformas ir sustoja ratu).

(Ekrane pasirodo animacinių filmų personažai Maša ir lokys)


- Žaiskime su savo herojais: raskite savo vietą mobiliesiems žaidimams

3. Baigiamoji dalis.
- Vaikai, ar ką nors girdite? (pasigirsta skambantis juokas, ekrane pasirodo saulės vaizdas)

Pažiūrėkite, kaip gražiai mums šypsosi saulė ir kviečia atsipalaiduoti. Apsimeskime, kad esame maži spinduliai ( vaikai guli aplink lanką spindulių pavidalu)

Atsipalaidavimas „Paskambink draugui“ (kvėpavimo pratimas)

Mums visiems reikia pailsėti
Visi gulime atsargiai, tiesiame nugaras
Atpalaiduojantys kulnai, kojų pirštai, pečiai ir rankos.
Užmerkite akis ir pailsėkite.

Vaikai guli užsimerkę, mokytoja prieina prie vieno vaiko ir tyliai šaukia ją vardu, vaikas pakyla ir šaukia kito vaiko vardu. Žaidimas tęsiasi tol, kol visi vaikai atsikelia.

Taigi mūsų kelionė baigėsi, ar patiko, kas patiko labiau? Greitai pasimatysime!

Užduotys : pakartokite ėjimą kolona po vieną, lavinkite akį ir ritmą žingsniuojant per strypus; pratimas ridenant kamuolį tiesia kryptimi, lipant po lanku.

Vaikai su sportine apranga vaikšto po salę pagal muziką ir sėdi ant kėdžių.

Vedos .: Vaikinai, šiandien mes eisime pasivaikščioti į mišką. Ir mūsų pasivaikščiojimas bus nelengvas, jis bus sportiškas. Eisime patikrinti, ar miško gyvūnai sportuoja? Vaikinai, o jei jie nesportuoja? Ar mes juos mokysime?

Vaikai : Taip taip.

Vedos. : O kodėl reikia daryti mankštą ryte ir sportuoti?

(vaikų atsakymai).

Vedos. : Na, prieš einant per mišką, reikia su juo pasisveikinti.

Miškas, raudonas miškas,

Dangus, giedras dangus

Garsiai šauk mažute

Mūsų kūno kultūra!

(Jie vaikšto ratu.)

Vedos .: Einame taku palei taką ir laikomės už nugarų. Einame, vaikštome – keliame kojas aukščiau. Pažiūrėk į galvos posūkius - į kairę - į dešinę Mikliai pakeliame rankeną ir nuplėšiame obuolį (šokinėjame, imituojame, kad renkame obuolį). Obuolys skanus, saldus, pilantis. Tada kartu vaikštome, vaikštome, vaikštome. Priešais medžius eilė - „gyvatė“ mes eisime ir apeisime visus medžius. Apėjome medžius ir toliau lygiu taku. Lapai ošia po kojomis (lapus grėbiame kojomis). Pakeliui turime nelygumus, po valandos peršoksime.(šokinėja ant dviejų kojų).

Vedos .: Štai mes miške, atsisėskite ant kelmų, pailsėsime. Pažiūrėk, kaip gražu miške. Vaikinai, pasakykite man, kokie gyvūnai gyvena miške? (vaikų atsakymai).

Kiškis. Vienas šuolis, du šuolis

Ir vėl priesaika.

Ir tada dar vienas šuolis

Ir vėl priesaika.

Sveiki bičiuliai. Kodėl jie atėjo pas mus į mišką?

Vedos. : Zuik, labas. Atvykome su vaikinais pas jus pasidomėti, ar miško gyventojai rytais daro mankštą ir ar apskritai sportuoja?

Kiškis . Žinoma, mes sportuojame. Matai, kokios stiprios mano kojos? Taip, dabar parodysiu, atsikelkite kartu ir kartokite paskui mane.

(apšilimas su zuikučiu pagal muziką).

Vedos: Gerai padaryta, zuikiai. Matome, kad esate stiprus ir atletiškas.

Kiškis . Žiūrėk, Meškiukas ateina. Jis taip pat mėgsta sportuoti.

(Miška išeina).

Turėti. Esu griežtas miško savininkas.

Žiemą mėgstu miegoti duobėje.

Aš sportuoju

Aš įgaunu jėgų.

Vedos . : Meška, o vaikinai taip pat sportuoja. Ir gali išlaikyti bet kokį testą. Mes jums parodysime, ką tik norite.

Turėti. Štai jūsų pirmasis testas. Miške pūtė stiprus vėjas. Nulaužiau daug šakų - štai tau užduotis, reikia peršokti viską, visos šakos ant dviejų kojų.

(Vaikai vieną po kito atlieka šuolius dviem kojomis per gimnastikos lazdas, srautiniu būdu - 3 kartus).

turėti . Gerai padaryta vaikinai. Jie susidorojo su užduotimi. Štai jūsų antrasis testas. Norint patekti į grybų proskyną, reikia atsargiai ropštis po didžiuliu rąstu, kuris guli ant tako. Ar gali susitvarkyti?

Ved.: Žinoma, mes galime, Mishka.

(Vaikai ropoja po lanku)

Turėti. Šauniai padirbėta. O mes, miško gyventojai, mėgstame žaisti su kamuoliu ir mėtyti jį vieni kitiems. Ar žinai kaip?

(vaikų atsakymai).

(Vaikai suskirstomi į poras ir meta kamuoliukus vieni kitiems).

Ved.: Mishka, ar gali dabar su mumis žaisti įdomų žaidimą?

turėti . Žinoma, žaisime žaidimą „Pas mešką miške“.

Vedos .: Jie visi išlaikė testus, žaidė žaidimą, išmoko, ko norėjo, o dabar laikas mums grįžti į darželį. Atsisveikink, Mishka, Bunny.

(Vaikai stovi ratu, vaikšto pagal muziką ir sėdi ant kėdžių.

Vedos .: Vaikinai, ar jums patiko miške? Su kuo mes ten susitikome? Ir kodėl mes ten vykome su tavimi, ką tu norėjai sužinoti? Vaikinai, mūsų pamoka baigėsi, galite grįžti į grupę.

Dokumentai atsisiųsti:

Atvira kūno kultūros pamoka

vidurinėje grupėje

„Mokymasis susidraugauti »

Tikslas: Vaikų skatinimas draugystei, kūrybiškumui, domėjimuisi kūno kultūra.

Užduotys:

Tobulinti pagrindinių judesių tipų įgūdžius: gebėjimas šliaužti ant pilvo ant suoliuko, šokinėti nuo lanko ant lanko, vaikščioti šoniniu žingsniu, mokyti vaikus valdytis ir susitvardyti.

Toliau ugdykite orientacijos erdvėje įgūdžius, naudodamiesi įvairiomis vaikų motorinių veiksmų galimybėmis.

Formuoti taisyklingą laikyseną, judesių kultūrą, pantomiminius gebėjimus.

Ugdyti vaikų jėgą, ištvermę, lankstumą, greitį, vikrumą, koordinacinius gebėjimus.

Skatinti ritmo jausmo, muzikinės klausos, dėmesio, gebėjimo derinti judesius su muzika ugdymą.

Ugdyti vaiko norą atkreipti dėmesį į save, į savo kūną ir kūną. Prisidėkite prie stabilios, linksmos, aktyvios nuotaikos kūrimo.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGA "BENDROSIOS Plėtros lopšelis-darželis №151"

Atvira kūno kultūros pamoka

vidurinėje grupėje

„Mokymasis susidraugauti»

Parengta:

SKVN kūno kultūroje:

Kabina V.A.

Voronežas 2015 m

Tikslas : Skatinti susidomėjimą kūno kultūra,vaikų skatinimas draugiškiems santykiams, kūrybiškumui.

Užduotys:

Tobulinti pagrindinių judesių tipų įgūdžius: gebėjimas šliaužti ant pilvo ant suoliuko, šokinėti nuo lanko ant lanko, vaikščioti šoniniu žingsniu, mokyti vaikus valdytis ir susitvardyti.

Toliau ugdykite orientacijos erdvėje įgūdžius, naudodamiesi įvairiomis vaikų motorinių veiksmų galimybėmis.

Formuoti taisyklingą laikyseną, judesių kultūrą, pantomiminius gebėjimus.

Ugdyti vaikų jėgą, ištvermę, lankstumą, greitį, vikrumą, koordinacinius gebėjimus.

Skatinti ritmo jausmo, muzikinės klausos, dėmesio, gebėjimo derinti judesius su muzika ugdymą.

Ugdyti vaiko norą atkreipti dėmesį į save, į savo kūną ir kūną. Prisidėkite prie stabilios, linksmos, aktyvios nuotaikos kūrimo.

Integracija:

1. „Bendravimas“ (skatinkite vaikų kalbos aktyvumą motorinės veiklos metu).

2. „Socializacija“ (skatinti drąsos, išradingumo pasireiškimą atliekant pratimus).

Įranga: Gimnastikos suoliukas, lankeliai, iškilimai, ežiuko kamuoliai.

Pamokos eiga

Vaikai po vieną įeina į salę kolonoje. Jie išsirikiuoja.

FC instruktorius : Sveiki bičiuliai!

Kalba:

Jūs, kūno kultūros sveikinimai, sveiki!

Esame sveika šeima.

Rytas – atmerk akis

Ir apsiauti sportbačius.

Vaikščioti, bėgioti ir šokinėti

Mes susirinkome su jumis darželyje,

Su kūno kultūra esame draugai,

Hip hip, urra, urra!

FC instruktorius: Vaikinai, jūs sakote, kad esate draugai, bet kas yra draugas? Vaikai: Tikras draugas yra tas, kuris jus supranta, su kuriuo įdomu bendrauti, kuris niekada jūsų nenuvils, padės ir palaikys įvairiose situacijose.

FC instruktorius : Na, šiandien pažiūrėsim, kokie tu draugai! Siūlau jums neįprastą užsiėmimą, kelionę į pasaką „Imbierinis žmogus“, jums ji pažįstama. O kas gali įvardyti pasakos herojus (vaikai vadina pasakos herojus).

FC instruktorius: Šauniai padirbėta! Vaikinai, žiūrėk, o štai pats Kolobokas skuba pas mus!

Meduolis: „Sveiki visi nuo bandelės, linksmas draugas!

Mėgstu fizinį lavinimą, užsiimu plaukimu,

Kad būtum sveikas kaip aš, o plastikinis – kaip gyvatė.

Labai gudrus - kaip beždžionė,

Tiek mergaitėms, tiek berniukams reikia sportuoti!

Ačiū, draugai!

Kolobokų šeima paruoš skanėstą

Staigmena visiems svečiams.

FC instruktorius: " Kolobok, vaikinai labai nori, kad tu leistum su jais į kelionę. (Koloboko sutikimas) Puiku! O dabar patikrinkime kojų ir rankų raumenis, kokie jie? (vaikų atsakymai). Teisingai, jie minkšti, silpni, siūlau pradėti treniruotis, Pasiruoškite, tada pirmyn!

Įvadinė dalis.

Statinys kolonoje.

1. vaikščiojimas ratu

„Visi einame taku ir stipriname sveikatą, laikomės laikysenos“

2. vaikščiojimas aukštais pirštais (rankos aukštyn) Pratimas "Elnias"

"...Štai gražus elnias, lieknas, kilnus ir ramus."

3. vaikščiojimas ant kulnų (rankos už galvos)

4. pratimas „Gaidelis“ aukštu kelių pakėlimu, rankomis į šonus.

"...Štai ateina gaidys, išdidžiai iškėlęs šukas."

5. Pratimas „Anties“ pritūpimas (rankos ant kelių)

... Antis braidžioja, vedžioja savo vaikus.

6. Pratimas „Žąsis“ ėjimas pritūpęs, rankos ant kelių

... O mūsų žąsis neatsilieka ir seka paskui antį.

7. (Bėgimas dėl ištvermės, su sustojimu).

".... Ir dabar mes pasivijame vienas kitą bėgdami ratu." (Sustokite gavus signalą. (Įkvėpkite, iškvėpkite.)

FC instruktorius: Vaikinai! pažiūrėk pro langą! Kartu su mumis saulė iškeliavo į kelionę, ir ji džiaugiasi, žiūrėdama į tave, koks tu sveikas, lieknas, ištvermingas. Šypsokitės ir džiuginkite savo draugus ir mūsų svečius.

FC instruktorius: Vaikinai, patikrinkite kojų raumenis, jie įsitempę, gavę krūvį, bet ne tik jie, visas kūnas dirba, kūnas atšilo, siūlau tęsti kelionę. Atstatymas trimis kolonomis.

Lauko skirstomieji įrenginiai Nr.8
(Su kamuoliuku)

1. "Kamuolis už galvą".
I.P .: kojos šiek tiek atskirtos, kamuolys yra žemiau. 1-2 - kamuolys aukštyn, žiūrėk; 3-4 - už galvos, nenuleiskite galvos; 5 - 6 - aukštyn, žiūrėk; 7–8 – I.P., pasakykite „žemyn“. Pakartokite 5-6 kartus.
2. „Praleisti“.
I.P .: kojos pečių plotyje, kamuolys yra ant grindų dešinėje, rankos ant diržo. 1-2 - pasilenkite į priekį, ridenkite kamuolį į kairę koją, sakykite „kairė“; 3-4 - I.P. Tas pats ir dešiniesiems. Pakartokite 4 kartus.
3. „Neskaudink“.
I.P .: sėdi, kojos ilsisi, rankos remiasi į šoną, kamuolys yra ant grindų priešais kojas. 1-2 - kojos atskirtos; 3-4 - I.P. Tas pats iš I.P. sukryžiuotos kojos. Nenuleiskite galvos, laikykite nugarą tiesiai. Pakartokite 6 kartus.
4. „Paglostykime“.
I.P .: kojos šiek tiek atskirtos, rankos už nugaros, kamuolys ant grindų prieš pėdas. Atsisėskite, paglostykite, pasakykite „lygiai“ ir atsitieskite. Pakartokite 4-6 kartus.
5. „Vietoje ir aplink“.
IP: tas pats. 12-16 šokinėjimas į vietą ir ėjimas aplink kamuolį (du apskritimai). Šokinėti lengva. Pakartokite 2 kartus.

Igroplastikai. „Gingerbread Man“ (Kūrybinis žaidimas, skirtas grožinės literatūros, kūrybinės vaikų iniciatyvos ugdymui).

Tikslas: išreikšti savo emocijas, atvirumą ir vidinę laisvę.

FC instruktorius: Vaikinai, prisiminkime ir judesiais parodykime, kaip močiutė kepė bandelę. (vaikai atlieka imitacinius judesius po tekstu)

1. Pirmiausia ant stalo reikia berti miltus

2. paėmė ąsotį, užpylė pieno

3. druska, cukrus, kiaušinis, vanilė

4. minkome tešlą ir apakiname koloboką

5. pašaukite į orkaitę

Lygiavimas

ATS

1. šokinėjimas nuo lanko ant lanko (rankos ant diržo)

2. ėjimas per iškilimus su papildomu žingsniu (rankos ant diržo)

3. Šliaužimas ant gr / suoliuko ant pilvo, traukimasis rankomis.

Paskutinė dalis:

FC instruktorius: Vaikinai, dabar palieskite savo rankų ir kojų raumenis. Jie įsitempę. O tai reiškia, kad jūs gavote krūvį visam kūnui ir tapote stipresni bei sveikesni. Kol mokėmės, mūsų bandelė buvo iškepta. Gauname bandelę iš orkaitės, kaip gerai.

Psichogimnastika (etiudas „Karšta bandelė“)

FC instruktorius: Taigi mes patekome į pasaką „Kolobok“, o jis mums paruošė žaidimus: „Kiškiai ir pilkas vilkas“, „Prie meškos miške“, „Mes juokingi vaikinai“.

Tikslas: ugdyti įgūdžiussaviorganizacija ir dėmesys.

FC instruktorius: "Atsisėskite ant kilimo. Jūs esate laimingi? Ar jums patiko žaidimai? Pajuskite savo kūną, jis šiltas iršlapias . Ant kaktos susikaupė darbo prakaito karoliukai. Tai reiškia, kad dirbote iš širdies su meile ir stropiai. Kokius pratimus prisimeni? Kuris pratimas buvo lengvesnis, o kuris sunkesnis? O kokią mankštą norėtumėte, kad mūsų svečiai atliktų?

Mimikos gimnastika

Tikslas: Stiprinti veido raumenų jausmą.

  1. - Nusišypsokite vienas kitam, draugai.
  2. - Priimk tokią veido išraišką, kuri turėtų būti draugiškai nusiteikęs žmogus.
  3. – O kokią veido išraišką turi priešiškas žmogus?
  4. – Kokios mūsų rankos? (geras, blogis) – palieskite vienas kito rankas. Ką apie juos galima pasakyti?
  5. - Draugiškai paspausti ranką.

Kodėl draugystė išyra? Ką reikia daryti, kad draugystė neiširtų?

FC instruktorius: "Laikydamiesi šių draugystės taisyklių, manau, niekada neprarasite draugo ir susirasite dar daug naujų draugų“.

Lygiavimas.

FC instruktorius: „Tai mūsų pasakiškos kelionės pabaiga. Bet tai dar ne viskas. Nuo močiutės ir Kolobok jums dovana. Už jūsų sėkmę šiandien“.

(Įeina močiutė)

Močiutė: Sveiki vaikinai! Kepiau jums pyragus, ne mazus, ne didelius, minkštus, rausvus, tik nuo paties karščio, padėkit sau vaikeli, aš jus gydau iš visos širdies, linkiu visiems sveikatos, kviečiu aplankyti pasaką .


Nuzhdina S.P., pedagogė, MDOU „Pasaka“, Buinskas, Tatarstano Respublika

Programinės įrangos turinys. Pratinkite vaikus vaikščioti judesiais ratu ir tarp daiktų; Išmokite įlįsti į lanką šonu, neliečiant lanko krašto; Išmok šokinėti, peršokti kliūtis (kanapės) skirtingi aukščiai; Pratimai šliaužiodami ant suoliuko ant pilvo,

Privalumai. kamuoliukus (skersmuo 10-12cm) pagal vaikų skaičių, 3 lankai, kėgliai, suoliukas, įvairaus aukščio kelmai. Įvairių spalvų puodeliai (didesnis-6sht, mažas vaikų skaičius); raudona, geltona, mėlyna, žalia, oranžinė, ruda. Muzikinis akompanimentas.

Kurso eiga.

Pedagogas: Sakoma, kad yra stebuklinga gėlė, sveikatos gėlė. Kas jį suras ir užuos, bus stipriausias, vikriausias, o svarbiausia – sveikiausias žmogus. Ši gėlė auga „Neboleyka“ šalyje. Patekti pas jį nėra lengva. Kaip norėčiau bent kartą pauostyti šią stebuklingą gėlę, kad visada būčiau sveika.Norite?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Taigi, leiskime į šią kelionę, ar ne?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Tada negaiškime laiko – eime! Muzikos garsai.

aš skirsiuosi. Vaikai vaikšto po salę, atlieka judesius.

  1. Vaikščiojimas ant kojų pirštų.
  2. Vaikščiodami ant kulnų, rankas laikykite už galvos.
  3. Vaikščiojimas pusiau pritūpęs.
  4. Gyvatės vaikščiojimas.
  5. Vaikščiojimas su kvėpavimo pratimais.

Vaikai stovi vienoje eilėje. Mokytojas rodo ženklus su rodyklėmis:

„Jei eisi į kairę, pateks į mieguistą karalystę“.

„Jei eisi tiesiai, surasi sveikatą“.

"Jei eisite į dešinę, rasite kalną saldumynų."

Pedagogas: Kurį kelią rinksitės jūs?

Vaikai: Ar einame tiesiai?

Pedagogas: O gal eiti miegoti ar suvalgyti saldumynų?

Vaikai: Nr.

Pedagogas: Tada pirmyn.

II dalis. Vaikai statomi trimis kolonomis.

Bendrieji lavinimo pratimai su kamuoliais (kamuolys)

  1. Ir, p .: pagrindinis stovas, kamuolys dešinėje rankoje. 1-2 rankos į šonus, aukštyn, perkelkite kamuolį į kairę ranką; 3-4 - nuleiskite rankas žemyn, grįžkite į pradinę padėtį. Tas pats su kaire ranka (5-7 kartus).
  2. I. p .: pėdos iki pėdos pločio, kamuolys dešinėje rankoje. 1-2 pakelkite į dešinę sulenktą koją, perkelkite kamuolį po ja į kairę ranką; 3-4 - grįžkite į pradinę padėtį. Taip pat perduokite kamuolį į dešinę ranką (6 kartus).
  3. I. p .: pėdos pėdos plotyje, kamuolys dešinėje rankoje. 1-pritūpimas, rankos į priekį, perkelkite kamuolį į kairę ranką; 2 grįžkite į pradinę padėtį (5-6 kartus).
  4. I. p .: klūpo, sėdi ant kulnų, kamuolys dešinėje rankoje. 1–3 ridenkite kamuolį į dešinę (tiesia linija); 4 Paimkite kamuolį, ištiesinkite, perkelkite į kairę ranką. Taip pat į kairę (3-4 kartus).
  5. I. p .: sėdi, kojos kartu, kamuolys guli ant padų, rankos laikomos už nugaros, 1-2 pakelkite tiesias kojas aukštyn, ridenkite kamuolį, gaudykite; 3-4 grįžkite į pradinę padėtį. Atliktas vidutiniu tempu (5-6 kartus).
  6. I. p .: pagrindinė padėtis, kamuolys abiejose rankose apačioje. Mesti kamuolį ir sugauti (2-3 kartus).
  7. I. p .: pagrindinė padėtis, kamuolys dešinėje rankoje. Šokinėja ant dešinės ir kairės kojos su posūkiu į dešinę ir kairę mokytojo sąskaita 1-8 (3-5 kartus).

Pagrindiniai judesių tipai

  1. Lipimas į šoną rankomis neliečiant grindų, iš eilės per tris lankus, išdėstytus 1 m atstumu vienas nuo kito (2-3 kartus),
  2. peršokdamas (kanapės)į priekį juda skirtingo aukščio kliūtys.
  3. Šliaužimas ant gimnastikos suolo ant pilvo, traukimasis abiem rankomis (paimkite rankas iš suolo šonų)- 2-3 kartus.

Pedagogas: Puiku, jūs įveikėte visas kliūtis. Man atrodo, kad stebuklingoji „sveikatos“ gėlė jau visai arti.

Mobilusis žaidimas "Vitaminai"

Salė (žmogaus organizmas). Vaikai turi įvairių spalvų apskritimus. Sergant mama duoda įvairių spalvų vitaminų, kad sustiprintų organizmą, tai yra sunaikintų viduje esančius mikrobus. Šie vitaminai (apskritimai) esantis aplink salę. Ir aš būsiu mikrobas. Muzikos garsai. Jūs esate vitaminai, muzikos metu atraskite savo spalvas, muzika nutrūksta, mikrobas nori jus užkrėsti mikrobais. Sužinosime, kas vikriausias, greitesnis, dėmesingiausias.

Pedagogas:Šauniai padirbėta. kažką girdžiu. Pražydo ši „sveikatos“ gėlė. Taip, ne viena, ten visa pieva nuostabių gėlių. (Rodomos gėlės, pagamintos iš Kindersurprise indelių su česnako gabalėliais). Užuoskite juos! (Vaikai ima gėles, uostyti). Kuo kvepia sveikatos gėlės?

Vaikai:Česnakai.

Pedagogas:Česnako kvapas atbaido šias nuostabias gėles ir joks gemalas prie jūsų nepriartės.

III dalis. Mažo mobilumo žaidimas „Saldus, rūgštus“. Vaikai sustoja ratu, perduoda kamuolį, įvardija kokį nors daiktą, pavyzdžiui, apelsiną. Vaikai naudoja veido išraiškas, kad parodytų apelsino skonį.